Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише CBC News.

“Федеральний уряд та 325 корінних народів погодилися 2,8 мільярдами доларів врегулювати колективний позов, яким вимагалася виплата репарацій за втрату мови й культури, зумовлену індіанськими школами-інтернатами”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що це рішення ще має бути затверджене Федеральним судом перед тим, як кошти почнуть виплачуватися постраждалим, які подали позов проти уряду Канади ще в 2012-му році.
“Канада погодилася перерахувати 2,8 млрд дол компенсаційних коштів до нового трастового фонду, який діятиме 20 років, якщо суд затвердить угоду. Фонд діятиме незалежно від федерального уряду”, – зауважує CBC News.
Кошти мають бути використані на “відновлення, захист, пропагування та підтримку мов та культури корінних народів”.
Як відомо, в Канаді діти індіанців були зобов’язані відвідувати школи-інтернати, які намагалися асимілювати їх, нав’язуючи англійську мову та християнство. Однак такі навчальні заклади погано фінансувалися, а з дітьми там часто погано поводилися, чимало з них голодували й помирали від інфекційних хвороб.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3658702-kanada-viplatit-korinnim-narodam-ponad-2-milardi-za-nehtuvanna-ih-kulturou.html







