Як запорізькі ОТГ боряться з коронавірусом

Як запорізькі ОТГ боряться з коронавірусом

У всіх об’єднаних територіальних громадах [ОТГ] Запорізької області відбулись засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та засідання рад. Основне питання — розробка невідкладних заходів задля запобігання поширення  COVID-19. Про це повідомляє Запоріщзький регіональний офіс програми U-LEAD з Європою.

Визначені відповідальні за виконання вимог Кабінету міністрів та Запорізької ОДА. Окрім заборони роботи закладів та установ, чия діяльність під час карантину не є вкрай необхідною, обмеження руху транспорту та ін., громади:

  • проводять інвентаризацію апаратів штучної вентиляції легенів (високого, середнього класів та портативних) та розглядають можливість передачі їх у тимчасову позичку (на період карантину) в заклади, які залучаються до лікування хворих на COVID-19;
  • опрацьовують питання щодо здійснення додаткових фінансових стимулів медичних працівників закладів охорони здоров’я, які залучаються до лікування хворих на COVID-19;
  • розглядають питання щодо придбання експрес-тестів для швидкої діагностики грипу та короновірусу COVID-19 в закладах охорони здоров’я первинного рівня.

В громадах розміщені об’яви, попередження. Частина співробітників — на дистанійному режимі роботи. Закуплені захисні маски, протибактеріальні розчини в адміністративні приміщення.

Деяким ОТГ вдалося виділити додаткові кошти із місцевих бюджетів.

Так, Бердянська міська ОТГ виділила з місцевого бюджету комунальному неприбутковому підприємству БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання» кошти в сумі 1 210 000 гривень для придбання медичного обладнання.

Михайлівська сільська громада Вільнянського району виділила з місцевого бюджету 7200 гривень на потреби для медичних працівників в засобах індивідуального захисту, засобів лабораторної діагностики.

Новоолексіївська ОТГ Приморського району на ці ж цілі виділила 5000 гривень.

Вводять і додаткові карантинні заходи.

У Гуляйпільській ОТГ сімейні лікарі працюватимуть на три години довше: з понеділка по п’ятницю амбулаторія загальної практики сімейної медицини приймає пацієнтів з 8.00 до 22.00, у суботу й неділю – з 8.00 до 17.00.

Приморська ОТГ доручила управлінню соціального захисту населення забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які залишилися без піклування, організувати їм доставку продуктів харчування, ліків тощо.

Консультації в ЦНАП та інших установах надають тільки в телефонному режимі. У Смирновській і Великобілозерській ОТГ Центри надання адміністративних послуг здійснюють прийом документів тільки в онлайн-режимі та через засоби поштового зв’язку.

Біленьківська ОТГ порекомендувала керівникам релігійних конфесій проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед віруючих з метою профілактики та запобігання загрози епідемії коронавірусної інфекції.

Зважаючи на проблему придбання захисних масок, виконавчий комітет Оріхівської ОТГ передбачив забезпечення працівників восьмишаровими масками індивідуального пошиву.

Будьмо здорові!

(Visited 176 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *