Директор філії «Дніпровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Віктор Кучер та головний архітектор проєкту Юрій Лукашев представили концепцію майбутніх змін на унікальній гідроенергетичній споруді. Про це повідомляє Департамент культури та інформаційної політики Запорізької ОДА.
За проєктом, над яким працювали інженери «Укргідроенерго», харківський інститут “Гідропроект”, київський “Мостопроект” та Інститут сталевих конструкцій ім. Шимановського, на греблі буде організовано двоповерховий рух зі смугами завширшки вісім метрів. На нижньому ярусі з’явиться також пішохідна та оглядова зони, на верхньому, окрім проїжджої частини для автівок, буде смуга для руху велосипедистів.
Під час проєктування головною вимогою було, аби реконструкція не завадила основним функціям споруди – адже, перш за все, це гідроелектростанція, а функція мосту для неї другорядна. А ще прагнули, аби зберігся унікальний архітектурний та історичний вигляд греблі.
Проєкт організації двоповерхового руху виявився найбільш вдалим, за висновком провідних інженерних інститутів країни – завдяки вертикальному навантаженню вплив на саму споруду ДніпроГЕСу буде меншим.
До травня наступного року проєкт реконструкції греблі проходитиме необхідні погодження – далі компанія може почати тендерні закупівлі, пошуки підрядника та роботи з демонтажу.
До цього часу область і місто мають об’єднати зусилля, аби підготувати свою частину робіт, необхідних для старту реконструкції гідроспоруди.
Реконструкція ДніпроГЕСу триватиме не менше двох років. Місто має підготуватися до цього: вирішити питання із Арковим мостом, який прийме велике навантаження транспорту через ремонт греблі; зробити за Хортицьким районом розв’язки для транзитного транспорту, який рухається з напрямку Бориспіль-Маріуполь безпосередньо до нових мостових переходів через Дніпро. Міській владі Запоріжжя варто привести до ладу в’їзди і виїзди на греблю. “Укренерго” проводить реконструкцію ДніпроГЕСу за свої кошти.
До літа 2022 року має бути забезпечена резервна система транспортного руху на час реконструкції греблі. Орієнтовна дата старту робіт – кінець 2022 – початок 2023 року.