Європейський Союз та Україна провели щорічний Діалог з прав людини у форматі відеоконференції. Це був уже шостий такий Діалог від часу підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у 2014 році. Про це повідомляє Представництво Євросоюзу в Україні.
- Дискусії торкнулися низки питань. Відбулося підбиття підсумків прогресу, що його було досягнуто з часу минулого діалогу, який пройшов у березні 2019 року у Києві. Також учасники обговорили наслідки, які матиме пандемія COVID-19 на права людини.
- ЄС і Україна вкотре висловили глибоку стурбованість погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові, зокрема ситуації з кримськими татарами, після його невизнаної та незаконної анексії Росією.
- Сторони засудили порушення та утиски прав людини у частинах Донецької та Луганської областей, які не є під повним реальним контролем української влади. Україна вкотре закликала звільнити усіх українських громадян, яких незаконно утримують на Кримському півострові та в Росії.
- Сторони обговорили шляхи подальшого захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Учасники привітали законодавчий прогрес у сфері гуманітарної протимінної діяльності; вони погодилися, що існує потреба оперативного створення національного центру з протимінної діяльності задля ефективного розв’язання проблеми забруднення мінами.
- ЄС і Україна погодилися з потребою продемонструвати чіткий та швидкий прогрес у розслідуваннях злочинів, вчинених під час протестів на Майдані та насильницьких подій в Одесі 2 травня 2014 року.
- Учасники відеоконференції обговорили питання перешкоджання жорстокому поводженню і тортурам, а також торкнулися теми чинних реформ у сфері правоохоронних органів задля вирішення таких проблем.
- Сторони визнали ключову роль, яку відіграють громадянське суспільство та незалежні медіа в Україні. На фоні нещодавніх нападів на громадянське суспільство та представників медіа, сторони обговорили шляхи поліпшення безпеки громадських активістів, правозахисників і журналістів.
- Євросоюз та Україна обговорили законопроєкт про аудіовізуальні медіа; вони погодилися, що законодавство повинно відповідати принципам свободи медіа та свободи вираження поглядів. Євросоюз висловив готовність збільшувати свою підтримку незалежних медіа в Україні.
На порядку денному Діалогу була і антидискримінаційна політика, включаючи права ЛГБТІ-спільнот і представників етнічних, мовних, релігійних та національних меншин, а також питання, що стосуються Закону про освіту та Закону про державну мову.