Євросоюз та ПРООН підтримують Україну у впровадженні Цілей сталого розвитку

Євросоюз та ПРООН підтримують Україну у впровадженні Цілей сталого розвитку

В українському парламенті відбулося обговорення шляхів активізації співпраці ВР з Кабміном щодо досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР). ЦРС допоможуть Україні забезпечити справедливий соціальний розвиток, стійке економічне зростання та зайнятість, ефективне управління, екологічний баланс та підвищену стійкість. У зустрічі брали участь експерти Представництва Європейського Союзу в Україні, Програми розвитку ООН та Міжпарламентського союзу.

ЦРС були прийняті п’ять років тому, і наша держава досягла певних успіхів у їхній реалізації. Проте пандемія COVID-19 погіршила загальну ситуацію не лише в Україні, але й у світі, особливо, для найбільш вразливих верств населення.

Проте робота буде продовжена. Увагу сторін буде зосереджено на побудові сталих та інтегрованих економік, виконанні «зеленої угоди», покращенні стійкості навколишнього середовища та клімату, цифрових трансформаціях і справедливих та інклюзивних умов у суспільстві.

В обговоренні взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, голови парламентських комітетів та представники міністерств.

Під час зустрічі були представлені результати дослідження щодо впровадження ЦСР парламентами країн-членів Європейського Союзу. Дослідження підтвердило, що парламенти беруть активну участь у підвищенні обізнаності суспільства та включення ЦСР у законодавчий процес або в процес парламентського контролю. Дослідження рекомендувало парламенту України створити новий комітет з питань Цілей сталого розвитку.

Довідкова інформація:

Цілі сталого розвитку (ЦСР) були прийняті у 2015 року всіма країнами-членами ООН, як загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі до 2030 року.

17 Цілей є взаємопов’язаними – ключем до успіху в одній із них є вирішення питань, загалом пов’язаних із іншими. Розвиток повинен в рівній мірі стосуватися соціальної, економічної та екологічної сталості.

Проєкт ЄС-ПРООН з парламентської реформи фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй. Він має на меті посилити роботу Верховної Ради України, щоб вона стала більш ефективною, підзвітною та прозорою інституцією.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *