Євросоюз розпочав новий проєкт з Антимонопольним комітетом України

Євросоюз розпочав новий проєкт з Антимонопольним комітетом України

26 травня офіційно розпочався новий проєкт Twinning* «Підтримка Антимонопольного комітету України в подальшому наближенні законодавства, процедур та правозастосування до практик ЄС у сфері антитрасту та контролю за концентраціями». Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Проєктом передбачено наближення роботи АМКУ до кращих європейських стандартів захисту конкуренції. Його складовими будуть подальше вдосконалення національного законодавства, визначення внутрішніх процедур і порядку розслідувань справ у Комітеті, ефективне адвокатування конкуренції тощо.

Комітету на партнерських засадах допомагатимуть «старі» та «нові» члени ЄС. Цього разу проєкт впроваджують Рада з конкуренції Литви,  Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини й Рада з конкуренції Румунії. Для АМКУ це вже другий проєкт Twinning, в якому знову партнерами є литовські й німецькі колеги. Це дозволить забезпечити сталість та послідовність рішень і динаміку розвитку Комітету.

Завдяки попередньому проєкту Комітет впровадив нові методики, які повністю відповідають стандартам ЄС. Експерти проєкту Twinning допомогли в стратегічній трансформації АМКУ, пов’язаній із переходом від розслідування значного обсягу несуттєвих порушень конкурентного законодавства до набагато вагоміших для ринків та економіки України справ. Ключовою складовою, яка поєднує обидва проєкти, є робота над удосконаленням законодавства, що захищає конкуренцію.

Спільна робота триватиме протягом двох років і передбачає тісну співпрацю фахівців чотирьох відомств у межах двосторонніх місій і навчальних обмінів.

Довідково:

*Twinning – особливий інструмент надання міжнародної технічної допомоги Європейським Союзом, який  полягає в інституційній розбудові державної установи на прикладі аналогічного відомства держави-члена ЄС.

 

(Visited 30 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *