Євген Магда: "Україна – занедбаний будинок у престижному кварталі, який треба реконструювати"

Євген Магда: "Україна – занедбаний будинок у престижному кварталі, який треба реконструювати"

У третій день «Мистецького Форуму» на дискусійному майданчику ГО «Платформа спільних дій» відбулася онлайн-конференція з політологом, директором «Інституту світової політики» Євгеном Магдою під назвою «Що чекає на Україну: візія, основні виклики для суспільства, економіки та розвитку міст».

Пан Євген нагадав, що гібридна війна триває. Росія, на жаль, ніколи добровільно не відпустить Україну, аби та розвивалася за власним баченням та бажанням. І годі сподіватися, що хтось виконає за нас нашу роботу.

“Україна – це спляча красуня. Але принц, що її розбудить – це ми самі”.

На думку пана Магди, у багатьох галузях Україна не пасе задніх. Має великий потенціал, в тому числі в царині культури.

Світ змінюється дуже швидко, а пандемія поставила перед людством нові виклики. Росія та Китай намагаються використати COVID-19 у власних цілях, вкидуючи в інформаційний простір не беззастережні продукти, тому треба бути пильними.

За словами Євгена Магди, ми опанували новими засобами дистанційного спілкування, але стали вимушеними інтровертами. Про цілковите повернення до протестантської етики з її аскетизмом не йдеться, але і надалі світ буде більш швидким та економним.

Нашій країні слід віднайти у ньому власне місце. Бути не «наймичкою», а хоча б «Енеєм, парубком моторним». Хоча пану Магді до душі більш глобальне порівняння: “Багатонаціональна Україна – це будинок з різними стилями архітектури. Занедбаний, але у престижному кварталі. Тому треба його не зносити, а реконструювати, аби повернути йому красу в усіх сенсах – і як комфортне житло для власних мешканців, і як гостинну для друзів оселю, і як окрасу свого старовинного [читай європейського – ред..] кварталу”.

(Visited 69 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *