В рамках проєкту технічної допомоги «Проєкт екстреного відновлення та реконструкції» відбулося засідання Координаційного комітету Мінрозвитку і JICA – Japan International Cooperation Agency.
Проєкт має на меті як надання невідкладної допомоги постраждалим громадам та забезпечення базових потреб їх мешканців, так і довгострокові проєкти міського і регіонального розвитку.
Заступниця Міністра розвитку громад і територій Марина Денисюк відзначила, що спільна робота в рамках Проєкту дозволила мобілізувати критично необхідні ресурси для швидкого відновлення інфраструктури в найбільш постраждалих громадах. Серед досягнень посадовиця відзначила успішну реалізацію пілотних проєктів зі встановлення теплових насосів та управління відходами руйнувань, а також забезпечення термінових поставок спецобладнання та техніки в Миколаїв, Харків, Дніпро, Херсон і Київську область.
Наступного року пріоритети відновлення будуть зосереджені на забезпеченн
і потреб Сум, Чернігова та Запоріжжя в спеціалізованому обладнанні, встановленні теплових насосів. А також на вирішенні питання доступу до питної води для мешканців Миколаївщини та Сумщини.
Заступниця Міністра також зазначила, що Міністерство готове надати перелік потреб з відповідною специфікацією, та обговорити шляхи і механізми для пришвидшення постачання необхідного обладнання.
Зі свого боку представники JICA підкреслили, що від початку реалізації Проєкту екстреного відновлення та реконструкції у березні 2023 року було досягнуто значних результатів. Зокрема:
- у наданні невідкладної допомоги найбільш постраждалим громадам,
- передачі спеціалізованої техніки містам,
- постачання обладнання для подолання наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС,
- встановленні теплових насосів в закладах освіти,
- постачанні рейок і трансформаторів для залізничної галузі.
Представники JICA також представили цифрову систему моніторингу використання устаткування на місцях та проведення належного експлуатаційного контролю.
Джерело і фото: Міністерство розвитку громад та територій України