• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » Як роспропаганда підміняє реальність своїми ілюзіями (Погляд європейських експертів)

Як роспропаганда підміняє реальність своїми ілюзіями (Погляд європейських експертів)

07/09/2023
in Слово правди – наша зброя, Спецпроєкти
0
https://euvsdisinfo.eu/uploads/2023/09/2023-09-06_Same-Old_A.jpg

https://euvsdisinfo.eu/uploads/2023/09/2023-09-06_Same-Old_A.jpg

1.4k
VIEWS

Коли об’єктивна реальність відмовляється підкорятися волі Кремля, кремлівські пропагандисти намагаються підмінити її своїми ілюзіями. Про це у черговому огляді Substitution (“Підміна”) повідомляє EUvsDisinfo – флагманський проєкт Оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішньополітичної діяльності. Пропонуємо ознайомитися з перекладом матеріалу (з незначними скороченнями).

Минулого тижня в випуску Disinfo Review ми розглянули звичку кремлівської екосистеми маніпулювання інформацією мовчати про теми, щодо яких у них немає чітких інструкцій або які вони хочуть залишити подалі від центру уваги. Однак цього тижня, схоже, кремлівські торговці дезінформацією отримали більш чіткі інструкції, яких слід дотримуватися.

Бажання зірки

Одна зіркова річ, яка відмовлялася згаснути, незважаючи на бажання Кремля, – це триваючий український контрнаступ. Оскільки Україна звільняє все більше територій, прокремлівська дезінформація, націлена на контрнаступ, змушена знаходити кути, з яких можна діяти.

Щоб вплинути на український прогрес за допомогою інформації, кремлівські маніпулятори застосували кілька напрямків діяльності.

По-перше, до рідної аудиторії їхній меседж був заспокійливим – усе добре, все йде за планом. Україна не отримує жодних суттєвих здобутків, а просто витрачає ресурси, яких у неї взагалі немає.

Проте, як справжні азартні гравці, кремлівські слуги підстраховують свої ставки. Будь-які втрати завжди можна пояснити тим, що Росія воює не лише з Україною, а й із усім Заходом та його військовою могутністю.

Для зовнішньої аудиторії, щоб вплинути на внутрішню суспільну згуртованість в Україні та зменшити єдність між Україною та її прихильниками та підтримку України в західних країнах, кремлівські маніпулятори намагаються нагнітати свої ілюзії.

Для цих цілей їхні неправдиві наративи варіюються від тверджень, що мобілізаційні зусилля України мають дискримінаційний підхід, до припущень, що західні прихильники плетуть інтриги за спиною України, та що Західна військова підтримка Україні надходить не в ті руки.

Не ваші діти

Один особливо неприємний вид кремлівської дезінформації стосується українських дітей, – тема, яку ми неодноразово висвітлювали в нашій базі даних Disinfo. Найновіші приклади є одними з найстрашніших, з якими ми стикалися досі.

Члени прокремлівської екосистеми дезінформації зараз висувають у Telegram та інших місцях звинувачення, що українських дітей продають у темній мережі не лише для сексуального рабства, а й для вилучення органів.

Такі заяви були поширені щонайменше у 18 різних каналах Telegram російською, англійською, польською та французькою мовами, набравши принаймні 1,6 мільйона переглядів. Одним із найпомітніших каналів розповсюдження повідомлення було відоме та санкціоноване прокремлівське дезінформаційне видання «Царьград». Окрім Telegram, матеріал також потрапив на пропагандистські сайти та сторінки у ВК.

Такі наративи набули популярності, оскільки російські чиновники, такі як Путін і уповноважена з прав дитини Росії Марія Львова-Бєлова, зіткнулися з ордерами на арешт, виданими Міжнародним кримінальним судом за звинуваченнями в незаконній депортації та переміщенні дітей із тимчасово окупованих територій України до Росії.

Інші фейки на радарі EUvsDisinfo

  • Російська армія ставить на перше місце життя своїх солдатів, а Україна відправляє своїх військ на бійню. Як і багато разів раніше, російські пропагандисти не можуть не проєктувати власні брудні вчинки та недоліки на інших. Цього разу, марно намагаючись посилити мобілізаційні зусилля, вони намагаються зобразити російську армію як організацію, яка піклується про своїх підданих. Ніщо не може бути дальшим від істини, оскільки добре задокументовані приклади безжальних і нелюдських атак російської «м’ясної хвилі»
  • Зменшення торгівлі з Росією було основною вимогою для членства в ЄС з 1990-х років. Один із багатьох повторюваних прокремлівських наративів зображує Росію як жертву, оточену недоброзичливими сусідами. Одним із напрямків цього неісторичного та навмисно перекрученого наративу є створення іміджу ЄС як антиросійського проекту, яким він ніколи не був. У цьому конкретному випадку неправдиві твердження включають деякі вигадані зовнішньоторговельні вимоги, які ніколи не входили до вимог членства в ЄС, так звані Копенгагенські критерії.
  • У російському вторгненні в Україну винна сама Україна. Слідуючи найгіршим традиціям шовінізму, провину за напад на Україну кремлівські дезінформатори знову намагаються звалити на саму Україну. Звинувачення жертви є потворною частиною кремлівського токсичного наративу, який висвітлює агресію Росії проти України, де російська інформаційна машина маніпуляції намагається виправдати невиправдане, не виявляючи навіть найменшої здатності до саморефлексії.

Джерело та ілюстрація – EUvsDisinfo

*Основною метою проєкту EUvsDisinfo є підвищення рівня обізнаності громадськості щодо дезінформаційних операцій Кремля та розуміння нею таких операцій, а також надання громадянам у Європі та поза її межами допомоги у формуванні стійкості до маніпуляцій з боку джерел цифрової інформації та засобів масової інформації.

Tags: euvsdisinfoдезінформаціяманіпуляціїСлово правди – наша зброяфейки

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Блінкен оголосив про надання Україні допомоги на $1 мільярд: куди будуть спрямовані кошти

Next Post

Запорізька філармонія запрошує дітей на шоу-програму FRIENDS DAY

Анна

Чуприна Ганна. Ніхто краще за неї не підготує якісний аналітичний матеріал. Теми автор обирає найактуальніші: проблеми життя місцевих громад; які зміни чекають на сферу освіти країни під час війни; чи має право на життя вислів «коли говорять гармати – музи мовчать»; як країна, що воює, працює заради своєї єропейської перспективи.

Пов'язані статті

9 серпня – День працівників будівельної галузі в Україні (День будівельника)
Календар

9 серпня – День працівників будівельної галузі в Україні (День будівельника)

09/08/2026
1.1k
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 9 серпня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 9 серпня

09/08/2026
1k
Церковне свято 9 серпня: поради поводження зі зміями цього дня
Календар

Церковне свято 9 серпня: поради поводження зі зміями цього дня

09/08/2026
970
8 серпня – День Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України
Календар

8 серпня – День Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України

08/08/2026
936
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 8 серпня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 8 серпня

08/08/2026
934
Next Post
Запорізька філармонія запрошує дітей на шоу-програму FRIENDS DAY

Запорізька філармонія запрошує дітей на шоу-програму FRIENDS DAY

Щоденники війни

У Запоріжжі під час повторного обстрілу загинув рятувальник, ще двоє надзвичайників поранені

Завод німецької Kromberg&Schubert на Житомирщині призупинив роботу після обстрілу рф

7 пожеж за добу: ДСНС ліквідувала наслідки обстрілів у Запоріжжі

974 удари: у Запорізькому районі поранено двох людей

ППО знешкодила 174 дрони та 5 «Бандеролей», якими росія атакувала Україну, – ПС ЗСУ

росіяни вдарили по багатоповерхівці у Харкові, є загиблі і постраждалі

Важливо

Як проходить реабілітація від залежності

Сучасна стоматологія: методи лікування та профілактика захворювань зубів

Як вибрати автоматичний тонометр для дому у 2026 році – критерії, на які дійсно варто звернути увагу

Дальність FPV: чому потужніший відеопередавач не рятує, а правильна антена — так

Як вибрати ноутбук для студента: 10 важливих характеристик перед покупкою

Як вибрати і купити теплу постільну білизну, яка не скочується ковтунцями після першого прання

Публікації

«Хоч трохи повернутися додому»: як переселенці з Гуляйпільщини облаштовують шелтер у Запоріжжі

Найстаріший степовий заповідник світу Асканія-Нова у спогадах і в окупації

Запоріжжя – місто талановитих людей, які знімають кіно попри війну

Про переселенців говорять багато, але самих переселенців майже не чути — дослідження «Детектора медіа»

Обстріли й черги: як працюють ЦНАПи Запорізької області під час війни

Запоріжцям пояснили, як змінюються правила імпорту тварин та продуктів тваринного походження до ЄС

Цікаво

Прогноз погоди на 10–12 серпня: дощу не буде, але є причина для занепокоєння

Минулого тижня в Україні зареєстровано майже 3,5 тисячі шлюбів – Мінюст

Спека відступає? Яку погоду готує Запоріжжю найближчий вікенд

Посуха на Дунаї оголила залишки давньоримського мосту у Болгарії

В Україні з’явилося нове свято: коли його відзначатимуть

Поки Європа та Україна потерпають від літньої спеки, у Новій Зеландії вперше за 15 років випав сніг (відео)

Календар

“Укренерго” не прогнозує відключень світла у понеділок

У Франції заарештували понад чотири сотні людей через лісові пожежі

Футбол. Запорізький “Iron” припиняє боротьбу за Кубок України

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ЗОВА Запоріжжя Запоріжжяобленерго Запорізька область Мелітополь Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

За фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine підготовлені матеріали у рубриках «Новини. Підтримка» та «Публікації. Різне».

Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Рекламодавцям
No Result
View All Result