Купуючи святкову підсвітку, необхідно вивчити її довжину, тип лампочок та режими управління.
Перед тим, як правильно обрати гірлянду на ялинку, варто придивитись до висоти дерева. Бажано, щоб гірлянда була у 3-4 рази довшою за рослину. Тоді її вдасться ефектно обмотати довкола стовбуру.
Також потрібно виміряти відстань від крайньої лампи до вилки. Бажано, щоб вона була від одного метра. Так можна нівелювати пожежонебезпечні ситуації.
Лампи для гірлянд діляться на 2 підвиди: світлодіоди та мікролампи. Перші не нагріваються, енергію витрачають ощадливо. Якщо одна лампочка згасне, решта горять. Другі є класичними лампами розжарювання, тільки у мініформаті. Їх краще не класти на тканину та м’які меблі — нагріваються. Якщо гасне одна лампа, згасне вся гірлянда.
Вибір на користь світлодіодних ламп очевидний.
ВАЖЛИВО! За інформацією Держпродспоживслужби в Запорізькій області, новорічні гірлянди, відповідно до вимог технічних регламентів, при реалізації повинні мати обов’язкове маркування (українською мовою). А саме:
* тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу ідентифікувати продукцію;
* найменування виробника та імпортера, контактну поштову адресу на електрообладнанні, а якщо це неможливо, – на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання.
Крім того, виробники та імпортери забезпечують супроводження електрообладнання інструкціями та інформацією про безпечність (на державній мові). Зазначена інформація повинна бути чіткою, зрозумілою та дохідливою.
Якщо виникли сумніви щодо безпечності гірлянди, запитайте у продавця про наявність декларації про відповідність технічним регламентам на товар, також обов’язково перевіряйте наявність знаку відповідності технічним регламентам у вигляді “трилиснику”.
Цей знак свідчить, що гірлянду перевірили в акредитованій лабораторії – аналізували, підпалювали, плавили – і дійшли висновку, що вона безпечна для дорослих, дітей, майна, довкілля і її можна продавати в Європі і в Україні.
Використовуйте лише сертифіковані прилади! Перед кожним підключенням до мережі варто перевіряти стан проводки. Якщо на ній видно порушення в ізоляції або роботі ламп, пристрій краще не використовувати. Пожежобезпечні гірлянди мають потужність до 65 Вт та напругу менш як 26 Вольтів. Такі можна обмотувати навколо штучної ялинки або прикрашати м’які меблі без страху виникнення потенційно небезпечних ситуацій.
Світлана ШКАРУПА
фото авторки