Хедлайнером другого дня "Мистецького форуму" став письменник, співак та волонтер Серій Жадан

Хедлайнером другого дня "Мистецького  форуму" став письменник, співак та волонтер Серій Жадан

Після відкриття «Мистецького Форуму» на ІКК «Запорозька Січ» події та акції перемістилися на майданчик ГО «Платформу спільних дій», де відбуваються панельні дискусії та демонструються виставки знаних митців – гостей Форуму.

Дискусія «Українська культура під впливом світових і внутрішніх процесів» та «2020 рік: нові виклики для мистецьких проектів» об’єднала у спільному діалозі письменника Сергія Жадана, засновницю фестивалю документального кіно «Lampa.doc» Наталію Красильникову та художника Матвія Вайсберга.

Під час розмови пролунали міркування про проблеми мистецьких фестивалів в регіонах, налагодження співпраці в просторі горизонтальних ініціатив, обласну специфіку запиту аудиторії на культурний продукт, роль медійних митців в активізації мистецького життя за межами столиці, зокрема, в районних центрах.

Подарунком для присутніх став виступ Сергія Жадана, який прочитав вірші з останньої надрукованої збірки та поезії, що були написані за час карантину.

Знайомство із творчістю письменника продовжилося о 20.00 на майданчику у сквері концертного залу ім. М. І. Глінки. Тут усі охочі мали можливість переглянути фільм-концерт «Розділові. Ножові»

Роботи Олени Придувалової

Цього ж дня Олена Придувала розповіла загалу про концептуальну особливість своїх картин, що відтворюють миттєвий погляд подорожнього з вікна потяга. Зокрема, вона зазначила, що така фіксація окремої деталі буденності отримує в очах людини нашарування додатковими соціокультурними контекстами. І мотивує нас міркувати про нашу взаємодію із простором та трансформацію урбаністичного пейзажу як у мистецтві, так і в реальному житті.

Пушкарьов роботи фото
Роботи Андрія Пушкарьова
Мотанки Галини-Дюговської картинки
Авторські ляльки Галини Дюговської створені з тканин 19-го століття

На майданчику ГО «Платформа спільних дій» щодня з 10.00 до 19.00 демонструється добірка образотворчих творів:

  • два цикли живопису Олени Придувалової;
  • витинанки та графічні роботи Андрія Пушкарьова;
  • витвори з лози та текстильні об’єкти Галини Дюговської;
  • металеві вироби Володимира Балибердіна;
  • акварелі голови Запорізького обласного осередку НСХУ Ірини Гресик;
  • твори запорізьких художників.
(Visited 32 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *