Філармонія вітає запоріжців з прийдешнім Днем музики

Філармонія вітає запоріжців з прийдешнім Днем музики

1 жовтня відзначається Міжнародний день музики. Напередодні свята роздумами про роль цього виду мистецтва в житті держави і кожної людини поділилася генеральна директорка Запорізької обласної філармонії, заслужена працівниця культури України Ірина Конарєва.

«Культура для мене — це головна духовна сила країни, яка концентрує соціальний досвід багатьох поколінь, це дуже важлива частина повноцінного життя людини і це потужна складова гармонізації суспільства в цілому. Культура — це запорука морального здоров’я всієї нації, джерело її натхнення. І чим раніше будуть визнані державою пріоритети розвитку такої важливої складової суспільства, тим більше шансів воно буде мати на шляху сталого розвитку.

Ірина Конарєва фото
Генеральна директорка Запорізької обласної філармонії Ірина Конарєва

Підтримую прагнення Міністерства культури та інформаційної політики, зокрема Міністра Олександра Ткаченка, у створенні можливостей для збільшення споживачів культурних послуг, а головне — розробки дорожньої карти щодо підтримки культури, мистецтва та креативної економіки на державному рівні».

Ірина Конарєва вважає за доцільне та конче необхідне удосконалення законодавства у сферах мистецтва та мистецької освіти. Зокрема, зараз зовсім відсутній Закон України «Про філармонії», немає навіть проєкту, але Ірина Едуардівна сподівається, що найближчим часом ця прогалина буде розв’язана у найкращий спосіб.

«Ми — нація, допоки в нас є культура, допоки ми пишаємося не тільки сучасниками за життя, а й пам’ятаємо про славетних митців минулого, про своє народне коріння. У розвинутих європейських країнах, США, Канаді класична музика серед інших напрямків мистецтва є королевою, а у нас поки що… ні. Для прогресивних країн музика є не скільки частиною музичної культури — культури цивілізованої, скільки самим портретом значущості цієї країни в світі.

Економіки змінюються, політичні системи змінюються, але лише через культуру можна зрозуміти велич і міць держави!

Креативна індустрія, на думку пані Конарєвої, – це дуже добре, це інколи стимул для артиста повною мірою втілювати свій талант на сцені, це — якісна розважально — дозвіллєва сфера та піднесений настрій. Але поряд з цим саме класичне музичне мистецтво — підгрунтя для процвітання.

Працівниками філармонії підтримуються основні стратегічні цілі, які є пріоритетним нами, працівниками філармонії, підтримуються, зокрема найголовніші: старт Всеукраїнського проєкту «Мандруй Україною», визначення туристичних магнітів, серед яких повинні бути провідні установи мистецтва.

У філармонії також мають надію на найшвидшу реалізацію програми культурних діалогів, масштабну реформу фінансування системи оплати праці працівників культури, яка повинна включати стимули для якісної роботи, передбачати взаємозв’язок між оплатою праці та продуктивністю діяльності закладу, кількістю пропозицій культурних послуг та попиту на їх отримання.

«Шановні друзі! Музика дарує насолоду, лікує душі та об’єднує світ. Від імені колективу Запорізької обласної філармонії щиро вітаю вас з Міжнародним днем музики! Нехай завжди у вашому житті лунає музика з почуттями любові та ніжності, надихаючи на нові звершення!» – побажала запоріжцям Ірина Конарєва.

Довідкова інформація

Вже понад 80 років Запорізька обласна філармонія зберігає і популяризує кращі світові шедеври класичного, сучасного мистецтва, естрадну творчість, українські пісенні традиції, пропагує музичні перлини козацького краю.

Колектив філармонії — це плеяда талановитих музикантів, співаків, майстрів художнього слова, яка кожен день дарує глядачам незабутні хвилини спілкування з вічним, неповторним мистецтвом.

Творча діяльність філармонії завжди є насиченою і плідною: створюються якісні проєкти, втілюються у життя масштабні креативні постановки.

Запоріжці підтримують творчі проєкти, про що свідчать аншлагові концерти й схвальні відгуки глядачів і провідних діячів культури та мистецтв України.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *