З 13 травня 2019 року Національна школа суддів за підтримки міжнародних донорів, включно з проектом «Право-Justice» та проектом Twinning «Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні», що фінансуються ЄС, проводять тижневий орієнтаційний курс для 75 новопризначених суддів Верховного Суду. Про це сповіщає прес-служба Представництва ЄС в Україні. Мета навчальної програми − зміцнення знань та навичок суддів для їхньої майбутньої роботи.
«Європейський Союз рішуче підтримує судову реформу в Україні. Ця реформа є ключовою для забезпечення справедливості для громадян України та відновлення їхньої довіри до судової системи», − зауважила Анніка Вайдеманн, заступник голови Представництва ЄС в Україні.
Нові судді дізнаються про застосування принципу верховенства права у практиці Верховного Суду та Європейського суду з прав людини, а також знайомляться з європейськими механізмами забезпечення єдності судової практики.
Крім того, вони пройдуть навчання з судового управління та комунікацій, а також отримають практичні знання щодо оформлення судових рішень. У процесі орієнтаційного курсу акцент зроблений на написанні колективних рішень та застосуванні процесуальних фільтрів на практиці.
Тренінг проводять міжнародні та національні експерти проекту ЄС «Право-Justice», проекту ЄС Twinning «Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні», програми USAID «Нове правосуддя», українсько-канадського проекту «Підтримка судової реформи», Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Ради Європи та Національної школи суддів.
Довідкова інформація:
Проект ЄС «Право-Justice» підтримує проведення реформ у сфері правосуддя, зокрема перезавантаження судової влади через відбір і оцінку суддів, перебудову в системі управління судовою владою, створення служб приватних виконавців і пробації, створення електронних реєстрів і зміцнення права власності. Партнерами проекту є Вища рада правосуддя, Міністерство юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів, Верховний Суд, Нотаріальна палата та інші інституції правосуддя. Проект виконують «Експертиз Франс» та партнери Justice Coopération Internationale, Central Project Management Agency, Женевський центр із демократичного контролю за збройними силами (DCAF), Ла Страда Україна, Canal France International. Бюджет проекту: 15,29 млн євро. Термін впровадження: з 1 січня 2018 до 31 грудня 2020 року.
Проект ЄС Twinning «Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні» підтримує Верховний Суд шляхом формування єдиної судової практики при здійсненні правосуддя, належного застосування чинного законодавства та уникнення судової помилки, а також забезпечення доступу до правосуддя та принципів верховенства права в Україні. Проект реалізують Німецький фонд міжнародного правового співробітництва (IRZ) та Міністерство юстиції Латвійської Республіки. Тривалість проекту: 4 березня 2017 року – 3 липня 2019 року.