«Діалоги про сенси Запоріжжя» від ГО “Екосенс” та Ради відновлення Запоріжжя був присвячений урокам і висновкам, які суспільство винесло за три роки повномасштабної війни. Про це розповіли на платформі громадської організації.
Під час заходу представники волонтерських і громадських організацій, благодійних фондів та ініціатив поділилися своїми історіями боротьби та допомоги.
У перші дні війни українці швидко усвідомили, що розраховувати можуть насамперед на себе та своїх співвітчизників. Саме тоді почалася масштабна самоорганізація громадян, волонтерів, активістів, які взяли на себе функції підтримки армії, порятунку людей, евакуації та гуманітарної допомоги. За три роки хтось втомився, вигорів, змінив сферу діяльності, переїхав до більш безпечних територій. Але цінність саме цього діалогового кола – у можливості почути тих, хто продовжує щоденно працювати задля перемоги та допомоги тим, хто цього потребує.
Зокрема телеведуча Олена Шевчук розповіла, як із самого початку повномасштабного вторгнення допомагає забезпечувати військовий госпіталь продуктами, медикаментами, одягом для поранених, необхідним спорядженням. активісти ГО “Берегині Запоріжжя”, яку вона очолює, ще й вишивають надзвичайні писанки на підтримку окупованих і незламних громад Запорізької області.
Хто в Запоріжжі не знає ведучого та шоумена Василя Бушарова, який вже у лютому 2024-го зібрав зварювальників і почав виготовляти “їжаки” для захисту Запоріжжя? Громадська організація “Паляниця”, що застнував Василь, зібрала сотні волонтерів. Оперативно було налагоджено виробництво бронежилетів, іншого необхідного спорядження для фронту. Сьогодні ця команда працює як благодійний фонд “Власноруч”, що збирає мільйони гривень для підтримки військових і цивільних, які постраждали від війни.
Тетяна Осадча займалася ОСББ, але від початку війни організовує тренінги з тактичної медицини для цивільних, рятувальників, поліцейських, адже безпечних місць у Запоріжжі немає. Навички надання першої допомоги можуть знадобитися в будь-який момент.
Юристка Антоніна Шостак із ГО “Егіда-Запоріжжя” взяла на себе важкий тягар пошуку зниклих безвісти та військовополонених, допомагає їхнім родинам у цей непростий період, надає юридичну та ресурсну підтримку.
Із трепетом учасники діалогу слухали історію колишнього військового сапера Марка, який півроку був у полоні, а після обміну і звільнення пішов працювати у громадську організацію “100% життя”, щоб допомагати іншим ветеранам. Марк вражає силою духу та оптимізмом, як справжній запорожець!
Голова “Асоціації ОСББ Запоріжжя” Максим Рогальский допоміг евакуації та розселенню сотень людей з окупованих територій, створив цілу асоціацію шелтерів, де знаходять прихисток люди, які втратили все. Також забезпечує їжею військових.
Інеса Носенко не просто очолює єврейський центр “Мазаль Тов”, який допомагає людям похилого віку та людям з інвалідністю незалежно від національності. До неї в магазини “Дари добро” приносять одяг, який можуть узяти ті, хто втратив усе майно після обстрілів.
Дружина військового Тетяна Воскобойнікова, менеджерка ГО “СпільноHUB”, працює над проєктами відновлення громад, а ще веде збори для допомоги побратимам чоловіка.
Кожна з цих історій є прикладом того, як звичайні люди стають рушійною силою змін, не лише допомагаючи іншим, а й формуючи нове суспільство – згуртоване, сильне та відповідальне.
Під час діалогів учасники також обговорили роль громадських організацій, ініціатив і волонтерських рухів у відновленні регіону. Запоріжжя, яке стало прифронтовим містом, відчуло на собі всі виклики війни, і саме активні громадяни щодня роблять внесок у його стійкість і відбудову.
Фото з відкритих джерел