Чотири країни ЄС надали Україні термінову допомогу з ліквідації наслідків повені

Чотири країни ЄС надали Україні термінову допомогу з ліквідації наслідків повені

У відповідь на одну з найбільш руйнівних за останні 50 років повеней на заході Україні, в результаті якої кілька людей загинуло і були пошкоджені сотні будинків, чотири держави-члени ЄС, а саме Швеція, Італія, Данія та Словаччина, надали Україні термінову допомогу для ліквідації наслідків паводку та запобігання подальшим руйнуванням. Транспортування допомоги координували і співфінансували у межах Механізму цивільного захисту ЄС.

25 червня органи влади України звернулися із запитом щодо надання допомоги в межах Механізму цивільного захисту ЄС. Станом на 6 липня надано таку допомогу:

 • Швеція направила технічних експертів, протипаводкові бар’єри і шланги для відкачування води
 • Літаком з Італії доставлено насосне устаткування, засоби індивідуального захисту, бензопили, генератори та намети для постраждалого населення.
 • Данія надіслала рятувальні шоломи, обладнані лампами, а також рятувальні троси і дрони.
 • Словаччина надала намети, насосне устаткування, генератори, освітлювальне обладнання, бензопили та дерев’яні піддони.
 • Європейська комісія надає картографічні послуги в постраждалих районах через супутникову систему ЄС Copernicus.

  Цілодобовий Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації постійно взаємодіє з українською владою, щоб ретельно стежити за ситуацією і направляти подальшу допомогу ЄС за запитом.

  Довідкова інформація:

  Механізм цивільного захисту ЄС забезпечує співпрацю між 34 європейськими державами під час реагування на стихійні лиха. Це 27 держав-членів ЄС, Сполучене Королівство, Північна Македонія, Ісландія, Чорногорія, Норвегія, Сербія та Туреччина. Зазначені держави-учасниці об’єднують свої ресурси для допомоги країнам, що постраждали від катастроф. У разі задіяння у межах Механізму координують надання допомоги як у ЄС, так і за його межами. Європейська комісія керує Механізмом через Координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC).

  Задіяння Механізму цивільного захисту ЄС здійснюється регулярно у відповідь на повені та землетруси, лісові пожежі та інші катастрофи, що стаються як у Європі, так і за її межами. Він також відігравав вирішальну роль під час реагування ЄС на кризу, спричинену поширенням COVID-19.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
  Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *