Чим Запорізька філармонія чаруватиме слухачів до кінця 80-го сезону

Чим Запорізька філармонія чаруватиме слухачів до кінця 80-го сезону

У Запорізькій обласній філармонії триває 80-й концертний сезон.

Як повідомляв «МИГ» у номері від 30.01.2020, з нагоди 81-ї річниці заснування філармонії [11 січня] її  творче керівництво у прес-центрі “Журналіст” розповіло про знакові мистецькі події кінця минулого року.

Сьогодні – розповідь про плани на майбутнє.

«Їхав козак за Дунай» від Бетховена

Генеральна директорка філармонії, заслужена працівниця культури України Ірина Конарєва повідомила, що наша концертна організація продовжує започатковані проєкти та розробляє нові.

Цього року відзначається кілька ювілеїв великих композиторів.

Перш за все, це 250-річчя з дня народження Людвіга ван Бетховена. Неможливо в одному концерті відобразити усю багатогранність цієї потужної мистецької постаті, тому заплановано дві різні програми.

Вже завтра, 7 лютого, у виконанні академічного симфонічного  оркестру під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді прозвучать Симфонія № 8 та Концерт №4 для фортепіано з оркестром [соліст – народний артист України Юрій Кот].

А 5 квітня в рамках святкування ювілею Бетховена артисти презентують концертну програму з інструментальних та вокальних творів композитора. Зокрема, цікаву обробку української пісні «Їхав козак за Дунай». Спеціальний гість – піаніст-віртуоз Роман Лопатинський [Київ].

У квітні відзначається також 210-та річниця з дня народження Фредеріка Шопена. З цієї нагоди 16 квітня фортепіанні твори цього геніального митця прозвучать у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Гліба Адлуцького [Дніпро].

Бенефіс музикознавиці та зустрічі з солістами

Не забули у філармонії і про ювілеї власних творчих особистостей.

28 лютого відбудеться бенефіс музикознавиці, заслуженої працівниці культури України Алли Ходакової з нагоди 50-річчя служіння запорізькому музичному мистецтву.

Як розповіла художня керівниця філармонії, заслужена артистка України Ольга Беженарь, до кінця сезону у слухачів буде багато нагод послухати солістів-вокалістів.

16 лютого усе розмаїття співочих голосів можна буде почути в програмі «Хіти французької естради», – прозвучать твори з репертуару відомих зірок Джо Дассена, Шарля Азнавура, Едіт Піаф, Мірей Матьє, Патрісії Каас, Лари Фабіан.

22 лютого відбудеться концерт учасника «Голоса країни 9», лауреата «Червоної Рути» Германа Романченка.

19 березня із сольним концертом виступить відома запорізька співачка Юлія Якса, що представить широкий спектр вокального мистецтва.

Арт-терапія на «Мистецьких зустрічах»

Філармонійні колективи та солісти підготували і кілька спільних програм.

27 лютого у програмі «І знову звучить орган» можна буде почути вишукану гру на цьому величному інструменті заслуженої артистки України Ілони Турчанінової, що супроводжуватиме виступи вокалістів Юлії Якси та Миколи Квєткова, віброфоніста Віталія Соломянчука та артистів академічного козацького ансамблю пісні й танцю «Запорожці» [художня керівниця – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь].

Ілона Турчанінова подарує запоріжцям і сольний фортепіанний концерт PIANO FOREVER, який відбудеться 10 квітня.

За словами Ольги Беженарь, на додачу до популярного проєкту «Філармонія – дітям», який вже став сімейним, наш концертний заклад починає ще один проект «Мистецькі зустрічі», заснований на підвалинах та званого «ефекту Моцарта», коли лікування музикою відбувається на клітинному рівні. Такі музично-терапевтичні зустрічі за попереднім розкладом відбуватимуться щосереди о 17.00.

Перша з них під назвою Vivat, Musica очікується 11 березня.

«Акорди Хортиці» звучатимуть в 20-й раз…

Запоріжців чекають ще три масштабні фестивалі.

Головний диригент Запорізького академічного симфонічного оркестру народний артист України В’ячеслав Редя розповів, що цього року Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» відбудеться вже вдвадцяте. І відкривати його 28 березня будуть перші вихованці, котрі за збіглі роки стали відомими майстрами далеко за межами України, в тому числі у Великобританії, Німеччині, Бельгії, Норвегії, Ісландії.

Серед кількох сотень учасників конкурсу «Акорди Хортиці» з різних країн очікується, зокрема, хор з 50-ти дітей з Південної Кореї.

…а «Овації семи континентів» – вперше

1 травня в нашому місті відбудеться надзвичайна мистецька подія – фінал Першого міжнародного конкурсу вокалістів імені Джорджіо Мерігі «Овації семи континентів» . Відбіркові конкурси пройдуть в Італії [Флоренція, Верона], Греції [Паралія Катерини], Україні [Запоріжжя].

В рамках конкурсу на слухачів чекає також оперний фестиваль , на якому переможці та лауреати продемонструють свій талант, а на гала-концерті прозвучать голоси провідних співаків України та зарубіжжя.

А 15-16 травня у стінах філармонії пройде Шостий Всеукраїнський конкурс-фестиваль бандуристів «Хортицький кобзар».

Тож поціновувачів музичного мистецтва чекає купа цікавих подій. Слідкуйте за рекламою!

Ганна Чуприна

(Visited 19 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *