Чи можливо створювати ОСББ на декілька будинків? Поради запорізького юриста

Чи можливо створювати ОСББ на декілька будинків? Поради запорізького юриста

На важливі для мешканців багатоквартирних будинків питання відповідає запорізький адвокат, голова ОСББ Сергій Суліма.

Сергій Суліма фото
Адвокат Сергій Суліма
Вирішуючи вказане питання, насамперед слід керуватися Законом про ОСББ.

Закон жодним чином не забороняє створення одного ОСББ одразу у декількох будинках.

Так, абз. 3 ст. 4 Закону говорить, що “Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.”

Решту положень Закону можна застосовувати як до одного будинку, так і до групи будинків.

Але слід взяти до уваги, що утворити декілька ОСББ в одному будинку не можна:

В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання.

Таким чином, для проведення установчих зборів необхідно зібрати співвласників (або їх представників) усіх будинків, у яких створюється об’єднання, і для прийняття рішень необхідно враховувати голоси співвласників усіх будинків.

Зауважу, що для забезпечення законності прийнятих рішень, необхідно дотримуватись вимог зазначених у абз. 9 ст. 6 Закону. А саме, на зборах мають бути присутні більшість (понад 50 відсотків) співвласників або їх представників від кожного будинку.

Кількість голосів при прийнятті рішень від кожного будинку також має бути більше 50 відсотків. В інакшому випадку, це може бути приводом для оскарження рішень зборів. Все це необхідно зазначити в протоколі.

Не зайвим буде, при затвердженні статуту ОСББ, передбачити порядок приєднання нового та виходу окремого будинку з такого об’єднання.

У зв’язку із тим, що у статуті вказуються адреси будинків, співвласники яких є членами ОСББ, вихід з об’єднання одного окремого будинку призводить до зміни статуту.

Також, слід звернути увагу, що

вихід окремого будинку з ОСББ не призводить до автоматичного створення нового об’єднання.

Тож, співвласникам будинку, що виходить з ОСББ, разом з рішенням про вихід з об’єднання, слід одразу приймати рішення про подальше управління будинком. Це здійснюється шляхом або створення нового ОСББ, або вибору управителя.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *