БК «Запоріжжя» зустрічає Новий Рік в статусі п’ятої команди Суперліги

БК «Запоріжжя» зустрічає Новий Рік в статусі п’ятої команди Суперліги

За підсумком 2020-го року запорізька команда має шість перемог та сім поразок

 

У цьому році значно оновлений БК «Запоріжжя» зумів видати неймовірний старт сезону. Вигравши п’ять матчів поспіль, наша команда встановила історичне досягнення – 100% перемог з рекордною для Суперліги різницею очок «+110». Але потім запоріжців підкосила епідемія COVID-19, яка збіглася з великими проблемами зі здоров’ям у керівництва клубу. Одне на друге, друге на третє – і щось в механізмі колективу Валерія Плеханова зламалося. Команда не дала бажаного бою нікому з лідерів ще й програла два найважливіших матчі цього відрізку сезону – «Будівельнику» та «Харківським Соколам». В обох іграх суперники влучали триочкові з неймовірно високим відсотком, проте запоріжці самі давали зробити ці кидки, чого раніше не простежувалося. Після невдалої серії з шести поразок запоріжцям вдалося перевести подих за рахунок кубкових матчів з дублерами «Хіміка» та обіграти в чемпіонаті «Одесу». Остання гра в році з южненським клубом знову показала, що команда Валерія Плеханова розгубила свою агресію на обох половинах майданчика, як це було протягом стартового місця сезону.

 

Таким чином 2020-й рік БК «Запоріжжя» завершує з шістьма перемогами і сімома поразками, утримуючи на разі в Суперлізі п’яте місце. За підсумком півріччя дати однозначну оцінку оновленому колективу Валерія Плеханова важко. Насправді запоріжці залишаються загадкою для всіх команд Суперліги, відгадувати яку суперники будуть вже в 2021-му.

 

Завдань на наступний рік у клубу дуже багато. По-перше, необхідно стабілізувати всі внутрішні процеси та виправити те, що зламалося. Як в ігровому плані, так і в психологічному. По-друге, внести свіжий промінь в команду, можливо, ззовні. Нинішня пауза в чемпіонаті, яка триватиме майже місяць, була сприйнята Валерієм Плехановим як спроба №2 передсезонної підготовки, коли запоріжці підійшли до старту Суперліги в оптимальному стані. Тепер повторити сценарій буде значно важче, адже «ковідні» перемоги скоріш за все в минулому, конкуренти не дрімають, шансів на апсет з грандами буде ще менше.

 

Чемпіонат української баскетбольної Суперліги поновлюється 8 січня, коли наша команда розпочне виїзне турне матчем з «Київ-Баскетом», а через день зіграє з «Тернополем». Тижнева перерва відтермінує справжній домашній марафон з п’яти ігор, які запоріжці повинні провести протягом 14 днів. Перший двобій в 2021 році в палаці спорту «Юність» відбудеться 17 січня з «Дніпром».

 

Валерій Плеханов, головний тренер БК «Запоріжжя»:

 

– Пауза в чемпіонаті – це плюс для нашої команди. По-перше, ми досі не повернули тих кондицій, які були у передсезонний підготовчий період, по-друге, з’явилося багато запитань, пов’язаних з позиційним нападом та позиційним захистом. Запланували багато роботи. У перервах між іграми завжди бракує часу, щоб працювати над фізикою. Зараз така можливість з’явилася. Також використаємо отриманий час, щоб додати нових елементів у нашій грі. Наш графік такий, що 30-го грудня ми ще тренуємось, а 2-го – вже тренуємось. Дещо  розчаровані, що знизили оберти після яскравого старту. Дуже розраховую, що ми зробимо роботу над помилками та вийдемо після паузи знову голодними до перемог.

Офіційний сайт БК “ЗАПОРІЖЖЯ”

Фото  Сергій Томко “МИГ”.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *