Головне управління ДПС у Запорізькій області повідомляє, що за п’ять місяців цього року до місцевих бюджетів регіону надійшло 60 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів. Лише у травні компанії і підприємці сплатили до скарбниць громад 17 мільйонів 500 тисяч гривень.
Податківці нагадують: 20 червня є останнім днем подання декларації акцизного податку за травень 2023 року, а 30 червня завершується термін сплати акцизного податку за минулий місяць.
Також зазначється, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку на підставі відповідної заяви, поданої не пізніше ніж за три робочі дні до початку торгівлі.
Реєстрація інших суб’єктів господарювання як платників акцизного податку здійснюється на підставі поданих за встановленою формою декларацій. Такі декларації подають:
– суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів – за місцезнаходженням пункту продажу товарів;
– всі інші суб’єкти господарювання – за місцезнаходженням юридичних осіб або місцем проживання фізичних осіб-підприємців.







