Андрій Любка: "Розваги людям будуть потрібні. В якій формі вони існуватимуть – питання відкрите"

Андрій Любка: "Розваги людям будуть потрібні. В якій формі вони існуватимуть – питання відкрите"

«Мистецький Форум», що тривав у Запоріжжі з 15 по 21 серпня, добіг кінця. Вражень від зустрічей з видатними письменниками, художниками, акторами, менеджерами культурних проєктів запоріжцям вистачить надовго. А гості поїхали по домівках, щиро й приємно вражені нашим містом і гостинними господарями. Зараз хочеться ще раз переглянути сторінки цього потужного культурного явища.

Поет, прозаїк, перекладач, есеїст Андрій Любка став один з хедлайнерів, які відкрили семидневний Арт-Форум, не випадково. Він одним із перших підтримав його проведення, опікувався ним і допомагав втіленню цієї амбітної ідеї.

У нашому місті письменник – не вперше. Відлуння Хортиці та Запоріжжя зараз вписуються у його новий твір. Поціновувачі мистецтва про це вже знали:), тому під час зустрічі з письменником уникнули буденних питань, а одразу ж поцікавилися про той вимір актуальних тем, які він хотів озвучити із запоріжцями.

Андрій Любка зазначив, що скучив за форматом великого відкритого заходу, яким став Арт-Форум, і перейшов до справи. На його думку, телебачення зараз втрачає монополію на громадську увагу. Це пов’язано насамперед із тим, що сучасна людина сама хоче керувати контентом, який споживає, а не бути його заручником. В таких естетичних координатах втрачає свої панівні позиції і кінематограф.

«Думаю для мого покоління і трішки молодшого фільм перестане бути точкою мистецької відсилки і аналізу. Ми переходимо в еру безкінечних Нетфліксів. Тенденція, яка із цим перегукується: як люди почали читати товсті книжки. Ти починаєш великий текст, тому що лише у довгий роман можеш поринути з головою. Ми хочемо ніби втекти від реальності.

Я думаю, що одна з функцій мистецтва, можливо найважливіша, це втекти від буденного життя, пошукати щось інше. Тому що будні виснажують і часто не мають сенсу. Розваги людям будуть потрібні. В якій формі вони будуть існувати – питання відкрите», — розповів письменник.

На відкритті Мистецького форуму Андрій Любка поділився із загалом своїми міркуваннями про:

  • життя паперової книги в добу цифрових технологій;
  • цивілізаційну необхідність бібліотек у XXI столітті;
  • імітацію культурного життя заходами, що не формують мистецького контенту;
  • стратегічну необхідність заснування літературних резиденцій;
  • виховну роботу з чиновниками задля налагодження ефективної горизонтальної співпраці;
  • проблему якості художніх перекладів та гідної оплати роботи перекладачів;
  • роль медіа в популяризації культури читання
  • .

Також митець взяв участь у панельній дискусії «Рецепти долання криз у карантинні часи», до якої долучилися художник Матвій Вайсберг, Володимир Омелян, засновниця фестивалю короткометражного документального кіно «Lampa.doc» Наталія Красильникова і письменниця Тамара Горіха Зерня.

Фото – з FB-сторінки ArtForum

(Visited 40 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *