У громаді планують відкрити керамічну майстерню та просувати власний бренд
Проєкт Пологівської громади “Облаштування керамічної майстерні в місті Запоріжжі для внутрішньо переміщених осіб Пологівської громади” за рішенням журі потрапив до фіналу всеукраїнського конкурсу “Громада на всі 100”.
Про це повідомили на сторінці громади в фейсбуці.
Нагадаємо, конкурс “Громада на всі 100” – це можливість виграти матеріальну підтримку на реалізацію важливих і корисних місцевих ініціатив.
Проєкт реалізується за підтримки Програми USAID DOBRE.
Будь-яка територіальна громада в Україні, населення якої не перевищує 100 тисяч осіб і яка не є обласним центром, могла подати заявку на участь у цьому конкурсі.
Переможця буде визначено після 21 лютого 2025 року.
Громада-переможниця отримає винагороду в розмірі 100 тисяч доларів на реалізацію свого проєкту.
У фінал конкурсу пройшли 40 учасників (серед 261 громади) і Пологівська громада стала єдиним фіналістом із Запорізької області
Що передбачає проєкт Пологівської громади
Пологівці хочуть облаштувати у Запоріжжі керамічну майстерню, де будуть працювати переселенці.
Це дасть можливість людям різного віку, які постраждали від бойових дій і стали ВПО, отримати роботу та покращити свій фінансовий стан.
Планується, що це буде простір із сучасним інноваційним обладнанням.
Саме за кошти проєкту планується придбання гончарного та іншого обладнання, необхідного для роботи майстерні.
У громаді наголошують, що створення просторів за принципом коворкінгу – це також можливість підтримати бізнес.
До речі, Пологівська громада вже має досвід реалізації проєкту зі створення Центру підтримки підприємництва та розвитку бізнесу за фінансової підтримки Програми USAID/DOBRE, складовою якого є створення швейної майстерні.
Швейна справа та гончарство – це ті два напрямки, які на думку мешканців громади (за підсумками проведеного опитування), є пріоритетними для її розвитку.
Крім того, відновлення гончарної справи – це збереження ідентичності громади, розвиток давніх ремесел та популяризація декоративно-ужиткового мистецтва.
Пологівщина – це столиця запорізької кераміки
На території Пологівської громади розташоване Положське родовище каолінів та вогнетривких глин.
Каоліни й глини родовища використовуються у вогнетривкій та металургійній промисловості, а також при виробництві фарфору, керамічних і фаянсових виробів, паперу, формувальних сумішей, будівельних матеріалів, штучних шкір і тканин, кормових добавок.
До повномасштабної війни на території громади працювали художньо-керамічна майстерня “Добра глина” Лариси та Віктора Нагурних, приватна керамічна майстерня родини Федора та Тетяни Квасько, приватний заклад “Художньо-естетичний центр “Арт-світ” (художня студія), в якій займалося 30 підлітків.
У майстернях працювало близько 50 найманих працівників, які розумілися на гончарній справі, технологіях розпису та випіканні виробів у печі.
Родина народних майстрів України Лариси та Віктора Нагурних маленький сімейний бізнес перетворила на впізнаваний бренд: їхні вироби були відомі не лише в Україні, але й за кордоном.
Також для гостей і мешканців громади були розроблені туристичні маршрути; найбільш популярними були “Добра глина”, “Пологи промислові”, “Мандрівка до столиці запорізької кераміки”.
Під час війни тільки невелика частина підприємців змогли відновити бізнес
З 3 березня 2022 року по теперішній час Пологівська громада перебуває в окупації.
На жаль, і потужні промислові підприємства, які працювали на території громади, і невеликий бізнес не мали можливості релокувати матеріали, обладнання та готову продукцію на підконтрольну Україні територію.
На сьогодні тільки невелика частина місцевих підприємців віднайшли ресурс відновити бізнес.
Дехто скористався державними програмами для відновлення власної справи, але більшість не мають можливостей розпочати все з нуля.
Як вважають у громаді, перемога у всеукраїнському конкурсі “Громада на всі 100” – це не тільки можливість отримати кошти на відкриття керамічної майстерні, а й шанс для бізнесу відновитися та просувати власний бренд.