В рамках курсу «Кліматична освіта для зеленого відновлення Запоріжжя», відбулася зустріч експертки з природоорієнтованих рішень ГО “Екосенс” та Ради відновлення Запоріжжя Олександри Савченко з запорізькими освітянами.
Під час заходу йшлося про такі питання як:
* Висадка дерев і створення зелених бар’єрів біля доріг знизить рівень забруднення повітря та шуму, а також забезпечить природне охолодження влітку.
* Відновлення малих річок, таких як Суха Московка та Верхня Хортиця, дозволить запобігти ерозії ґрунту, покращить якість води та сприятиме збереженню місцевої флори і фауни.
* Дощові сади допоможуть уникнути затоплень після дощів, що є поширеною проблемою у багатьох районах міста.
* Зелені дахи та стіни – на дахах та фасадах будівель можна створювати зелені зони, що очищують повітря, зменшують шум і нагрів міста, а також покращують вигляд міського середовища.
* Міські кишенькові парки – невеликі зелені зони між будівлями або на пустирях забезпечать місця для відпочинку й озеленять щільно забудовані райони.
* Міські ліси — це ділянки зі щільними насадженнями дерев і чагарників, які створюються в межах міста для поліпшення якості повітря, зменшення шуму та підтримки біорізноманіття. Вони стануть природним фільтром для забруднення повітря, зменшать теплове навантаження та слугуватимуть місцем для відпочинку і прогулянок.
* Громадські сади у дворах чи на території шкіл і садків дозволять мешканцям вирощувати свіжі продукти, об’єднуватися в спільноти й отримувати користь для здоров’я.
Освітяни позитивно відреагували на представлені ідеї, відзначивши їхню актуальність та практичність для Запоріжжя. Вони взяли участь у обговоренні та висловили зацікавленість у впровадженні цих рішень як у навчальному процесі, так і в шкільних проєктах.