• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » 50 млрд євро для України: про які умови підтримки домовилися Європейська Рада та Європарламент

50 млрд євро для України: про які умови підтримки домовилися Європейська Рада та Європарламент

by Анна
06/02/2024
in Євроінтеграція, Спецпроєкти, Україна-ЄС, Щоденники війни
0
50 млрд євро для України: про які умови підтримки домовилися Європейська Рада та Європарламент
1.1k
VIEWS

Європейська Рада та Європарламент досягли попередньої домовленості про створення нового єдиного спеціалізованого інструменту для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України, а також для підтримки її зусиль у проведенні реформ в рамках її шляху до вступу в ЄС. Загальний бюджет Українського фонду становитиме 50 мільярдів євро. Про це повідомляє Європейська Рада.

Український фонд Ukraine Facility об’єднає бюджетну підтримку України з боку ЄС в один єдиний інструмент, що забезпечить послідовну, передбачувану та гнучку підтримку України на період 2024-2027 років, адаптовану до безпрецедентних викликів, пов’язаних з допомогою країні, яка перебуває у стані війни.

Вінсент ван Петегем, Міністр фінансів Бельгії

ЄС готовий підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Український фонд дозволить нам спрямувати послідовну та передбачувану підтримку Україні, щоб допомогти її народу відновити свою країну в умовах безпрецедентних викликів, спричинених агресивною війною Росії. Водночас ця підтримка допоможе Україні просувати реформи та модернізацію, необхідні для просування на шляху до майбутнього членства в ЄС.

—–Вінсент ван Петегем, Міністр фінансів Бельгії

Структура у трьох напрямках

Структура Програми для України складатиметься з трьох компонентів:

  • Компонент I: Уряд України підготує “Український план”, в якому будуть викладені його наміри щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС. Фінансова підтримка у формі грантів та кредитів державі Україна надаватиметься на основі виконання “Українського плану”, який буде підкріплений набором умов та графіком виплат.
  • Компонент II: В рамках інвестиційної програми ЄС надаватиме підтримку у формі бюджетних гарантій та поєднання грантів і позик від державних і приватних установ. Українські гарантії покриватимуть ризики позик, гарантій, інструментів ринку капіталу та інших форм фінансування, що сприятимуть досягненню цілей Фонду
  • Компонент ІІІ: Підтримка у вступі до ЄС та інші заходи, що допомагають Україні адаптуватися до законодавства ЄС та здійснювати структурні реформи на шляху до майбутнього членства в ЄС

Фінансові аспекти

Загальний бюджет Фонду для України у розмірі 50 млрд євро буде розподілено між 33 млрд євро у вигляді кредитів та 17 млрд євро у вигляді грантів.

Гранти будуть мобілізовані за допомогою нового спеціального інструменту, запропонованого в контексті середньострокового перегляду Багаторічної фінансової програми (MFF). Кредити гарантуватимуться за рахунок резервів власних ресурсів, подібно до поточного фінансування в рамках Макрофінансової допомоги “Плюс” (MFA+).

Україна може запросити, в рамках Українського плану, попередній платіж у розмірі до 7% від суми Програми.

Значна частка інвестиційної частини Українського плану та інвестиційної програми буде спрямована на “зелені” інвестиції, а частина інвестиційної програми буде зарезервована для МСП. План також буде спрямований на підтримку національних органів влади.

Текст передбачає можливе проміжне фінансування для того, щоб забезпечити якнайшвидше надходження коштів в Україну.

Буде забезпечено певну гнучкість в управлінні бюджетом, враховуючи, що Україна є країною, яка перебуває у стані війни.

Передумовою підтримки України в рамках Фонду буде те, що Україна продовжуватиме підтримувати та поважати ефективні демократичні механізми, включаючи багатопартійну парламентську систему та верховенство права, а також гарантувати повагу до прав людини, в тому числі прав осіб, які належать до меншин.

Крім того, це положення (Регламент) забезпечить належне інформування українського парламенту та організацій громадянського суспільства в Україні, а також проведення консультацій з ними щодо розробки та впровадження Українського плану.

Діалог з Ukraine Facility дасть можливість Європейському Парламенту запрошувати Європейську Комісію обговорювати хід виконання Плану щонайменше кожні чотири місяці.

З метою оцінки виконання Плану, Регламент передбачатиме систему показників, яка допоможе легко відстежувати прогрес у виконанні різних якісних та кількісних кроків, включаючи огляд соціальних, економічних та екологічних елементів Плану дій для України.

Наступні кроки

Спираючись на цю попередню угоду, учасники переговорів продовжать роботу над широким переглядом багаторічної фінансової програми (MFF) на 2021-2027 роки, частиною якої є Український фонд та Платформа “Стратегічні технології для Європи” (STEP), з метою якнайшвидшого досягнення домовленості.

Попередня угода підлягає затвердженню Радою та Парламентом, перш ніж текст зможе пройти офіційну процедуру ухвалення. Після ухвалення вона буде опублікована в Офіційному віснику ЄС і набуде чинності наступного дня. Регламент застосовуватиметься одразу після набуття ним чинності.

Передумови

20 червня 2023 року Комісія ухвалила пропозицію щодо перегляду багаторічних фінансових рамок (МФР) на 2021-2027 роки, а також дві пропозиції щодо регламентів про створення Фонду для України та Платформи стратегічних технологій для Європи (STEP).

Джерело: Європейська Рада

Tags: "зелена енергетика"50 млрд євроUkraine Facilityвідбудовавідновленняпідтримка УкраїниУкраїнський Фонд

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Оперативна інформація про ліквідацію наслідків ворожих обстрілів

Next Post

Без світла залишаються 50 населених пунктів в Запорізькій області

Анна

Чуприна Ганна. Ніхто краще за неї не підготує якісний аналітичний матеріал. Теми автор обирає найактуальніші: проблеми життя місцевих громад; які зміни чекають на сферу освіти країни під час війни; чи має право на життя вислів «коли говорять гармати – музи мовчать»; як країна, що воює, працює заради своєї єропейської перспективи.

Пов'язані статті

У Новоросійську Сили оборони уразили чотири військові кораблі рф – Генштаб ЗСУ
Україна та Світ

У Новоросійську Сили оборони уразили чотири військові кораблі рф – Генштаб ЗСУ

12/08/2026
887
КАБи: як діяти, якщо атака застала зненацька?
Щоденники війни

КАБи: як діяти, якщо атака застала зненацька?

12/08/2026
1.7k
ППО знешкодила 109 зі 133 безпілотників, якими росія атакувала Україну, – ПС ЗСУ
Україна та Світ

ППО знешкодила 112 зі 138 безпілотників, якими росія з вечора атакувала Україну, – ПС ЗСУ

12/08/2026
931
Рятувальники ДСНС гасять масштабну пожежу на території торговельного центру в Запоріжжі вночі
Щоденники війни

У Запоріжжі рятувальники ліквідували пожежу після удару рф по «Епіцентру»

12/08/2026
575
На Гуляйпільському напрямку відбито шість атак окупантів
Щоденники війни

На Гуляйпільському напрямку відбито шість атак окупантів

12/08/2026
513
Next Post
Без світла залишаються 50 населених пунктів в Запорізькій області

Без світла залишаються 50 населених пунктів в Запорізькій області

Щоденники війни

У Новоросійську Сили оборони уразили чотири військові кораблі рф – Генштаб ЗСУ

КАБи: як діяти, якщо атака застала зненацька?

ППО знешкодила 112 зі 138 безпілотників, якими росія з вечора атакувала Україну, – ПС ЗСУ

У Запоріжжі рятувальники ліквідували пожежу після удару рф по «Епіцентру»

На Гуляйпільському напрямку відбито шість атак окупантів

Сили безпілотних систем уразили логістичний хаб Wildberries у Воронежі

Важливо

Унікальні можливості нового смартфона Samsung Galaxy Flip 8

16 ГБ проти 32 ГБ: що насправді впливає на FPS в ігровому ноутбуці

Як відрізнити оригінал C.P. Company від підробки

5 причин, чому смартфони середнього цінового сегмента стали повноцінною альтернативою флагманам для ігор та роботи

Як проходить реабілітація від залежності

Сучасна стоматологія: методи лікування та профілактика захворювань зубів

Публікації

Нові електробуси й тролейбуси: як Запоріжжя під час війни намагається оновити громадський транспорт

Як у Запоріжжі допомагають молоді будувати кар’єру

Як знизити ризик псування харчових продуктів у спеку

Евакуація в Україні: хто організовує та як діяти. Покрокові правила

До школи без стресу: запорізькі медики дали поради батькам школярів

Традицією соломоплетіння не торгуємо: її продовжуємо

Цікаво

Кліматичні рекорди: планета надсилає сигнал SOS

У США затримали росіянина з рекордними 358,14 кг метамфетаміну.

Ніч загадування бажань: 12–13 серпня на нас чекає особливий зорепад Персеїди

YouTube вдвічі збільшив вимоги щодо кількості переглядів для підключення монетизації

Пристрій розміром з чехол для AirPods виявляє віруси та онкомаркери в домашніх умовах.

Проєкт «Шлюб онлайн» в Україні продовжили на два роки

Календар

У Запоріжжі провели в останню путь рятувальника Олександра Продана

У Новоросійську Сили оборони уразили чотири військові кораблі рф – Генштаб ЗСУ

Кліматичні рекорди: планета надсилає сигнал SOS

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ЗОВА Запоріжжя Запоріжжяобленерго Запорізька область Мелітополь Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

За фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine підготовлені матеріали у рубриках «Новини. Підтримка» та «Публікації. Різне».

Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Рекламодавцям
No Result
View All Result