• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Щоденники війни » 25 січня: пам’ятні дати та події дня

25 січня: пам’ятні дати та події дня

by Ніна
25/01/2022
in Щоденники війни
0
471
VIEWS

25 січня – 25-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 340 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 12 січня Юліанського календаря.https://images.unian.net/photos/2021_12/1639476672-2822.jpg?0.25819303645742386

фото УНІАН, Валерій Шмаков

У цей день у світі відзначають День щасливих сніговиків. В Україні – День студента.

У США – День штату Флорида, День фториду, День протилежності, День інфузійної медсестри, День ірландської кави, День планування відпустки, День власної кімнати, День спостереження за погодою, День “Говоріть голосніше і домагайтеся успіху”,

у Гондурасі – Жіночий день, в Єгипті – День поліції, в Індії – День штату Хімачал-Прадеш, День виборців, День туризму,

в Індонезії – День харчування, в Шотландії – ніч Бернса, Фестиваль вогню “Апхелліо”,

в Єгипті – День революції 2011 року, в Анголі – День міста Луанда, в Уельсі – День святої Двінвен.

Пам’ятні дати 25 січня, річниці та події

У 1500 році в цей день європейці вперше ступили на землю Бразилії. Слава належить Вісенте Яньесу Пінсону, іспанському мореплавцю, досліднику і конкістадору.

У 1533 році англійський король Генріх VIII таємно одружився з Анною Болейн, за що пізніше був відлучений від церкви. Анна до заміжжя – Маркіза Пембрук у власному праві. Мати другої правлячої королеви Англії, Єлизавети I Англійської. Шлюб Генріха і Анни, а також її послідувала страта, зробили її ключовою фігурою політичних і релігійних потрясінь, що поклали початок Реформації в Англії.

У 1554 році в цей день – Святого Павла – на південному сході Бразилії, в долині річки Тіете, португальськими єзуїтами було засновано місто Сан-Паулу.

У 1658 році губернатор Нового Амстердама заборонив теніс, оскільки той відволікав людей від богослужінь.

У 1799 році в США була запатентована механічна сівалка.

У 1858 році “Весільний марш” Мендельсона отримав путівку в життя.

Всесвітньо визнаний твір було написано в 1843 році для вистави Шекспіра “Сон в літню ніч” і великої популярності тоді не отримав. Але через п’ятнадцять років відбулася подія, яка стала для цього твору доленосним. Англійська принцеса Вікторія Адельгейд при підготовці до свого одруження з кронпринцем Пруссії Фрідріхом Вільгельмом IV дуже серйозно поставилася до вибору музичного супроводу.

Вона особисто вибрала два маршу. Під один з них в пам’ятний день королівського весілля – 25 січня 1858 року – сімнадцятирічну наречену повели до вівтаря. Це був “Весільний хор” з опери Вагнера “Лоенгрін”. А з церкви новоявлене подружжя виходило під торжествуючі звуки мелодії з поеми “Сон в літню ніч”. З цього дня марш Мендельсона став найпопулярнішим весільним маршем. Доля “Весільного хору” Вагнера склалася менш вдало.

У 1878 році в Лейденському університеті відкрилася перша в світі кафедра теоретичної фізики.

У 1915 році винахідник Олександр Белл провів перший трансамериканський сеанс телефонного зв’язку Нью-Йорк – Сан-Франциско.

У 1917 році біля берегів Ірландії на німецькій міні підірвався Англійський лайнер “Лаурентік”, що перевозив 3211 злитків золота. 350 людей загинули. З 1917 по 1923 роки було піднято на поверхню 3186 злитків. Решта донині не знайдені.

У 1919 році в Нью-Йорку був відкритий найбільший готель у світі “Пенсільванія” на 2200 номерів.

У 1924 році в Шамоні відкрилися перші зимові Олімпійські ігри. Це сталося біля самого підніжжя Монблану, змагання офіційно називалися “Тиждень зимового спорту, присвячений майбутній VIII Олімпіаді в Парижі”. На перші Олімпійські змагання з’їхалися 258 спортсменів (у тому числі 13 жінок) з 16 країн. Німеччину, як призвідницю Першої світової війни, до участі не допустили, тоді як її колишні союзниці, Австрія та Угорщина, запрошення отримали. Програма заходу в Шамоні включала лижний спорт, швидкісний біг і фігурне катання, а також хокей.

У неофіційному командному заліку всіх обійшла Норвегія, яка завоювала вдвічі більше очок, ніж фіни, що зайняли друге місце. Після закінчення цих перших зимових Ігор представники всіх країн-учасниць визнали проведення зимових Олімпіад доцільним і перспективним, а в 1925 році МОК прийняв остаточне рішення про регулярне проведення зимових Олімпійських ігор, і першими з них заднім числом були визнані змагання, що пройшли в Шамоні в 1924 році.

У 1949 році в Ізраїлі були проведені перші парламентські вибори.

У 1949 році в цей день вперше була вручена американська телевізійна премія “Еммі”.

У 1955 році вчені Колумбійського університету створили ядерний годинник, що показує час з похибкою 1 секунда в 300 років.

У 1992 році в Каліфорнійському Окленді Англійський атлет Стів Баклі першим в історії метнув спис сучасної конструкції далі 90 метрів.

У 1999 році близько тисячі людей загинули через землетрус в Колумбії.

У 2000 році у Валенсії було представлено найбільший в світі рушник – розмірами 9,4 на 14,46 метра і вагою 67 кг.

У 2004 році на поверхню Марса здійснив посадку другий американський марсохід “Оппортьюніті”.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 25 січня вшановує пам’ять великомучениці Тетяни Римської.

Вона є покровителькою студентів. У народі свято назвали Тетянин день.

Що сьогодні не можна робити

Не можна відмовляти в допомозі. Ще не можна конфліктувати, особливо з близькими людьми. Свято не можна зустрічати в безладді. Заздалегідь потрібно прибратися.

Прикмети на 25 січня

https://images.unian.net/photos/2022_01/1641890506-9527.jpg?0.03869467987177533

фото ua.depositphotos.com

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • небо зоряне – до ранньої весни;
  • морозна і ясна погода – до хорошого врожаю;
  • тепло і снігопад – до неврожаю;
  • йде сніг – літо буде дощовим.

Іменини 25 січня

Іменини у Петра, Сави, Тетяни, Іллі та Макара.

 

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-svyato-25-sichnya-2022-shcho-vidznachayemo-sogodni-11679589.html

 

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Народний календар і астровісник 25 січня: треба утриматися від сварок та конфліктів

Next Post

В Україні за добу – 19118 нових випадків захворювання на СОVID-19 (дані по областях), одужали 5863 особи

Ніна

Related Posts

Наслідки удару російського дрона по Запоріжжю 4 травня 2026 року — пошкоджений будинок
Щоденники війни

У Запоріжжі двоє поранених після подвійного удару безпілотників

05/05/2026
463
Україна оголошує режим тиші з 6 травня та чекає дзеркальних дій від росії – Зеленський
Україна та Світ

Україна оголошує режим тиші з 6 травня та чекає дзеркальних дій від росії – Зеленський

04/05/2026
998
ППО знешкодила 220 із 227-ми безпілотників, якими росіяни вдень атакували Україну (8.00-19.00)
Україна та Світ

ППО протягом дня знешкодила 70 із 88-ми російських безпілотників – ПС ЗСУ

04/05/2026
876
Кількість загиблих у Мерефі зросла до семи – Синєгубов
Україна та Світ

Кількість загиблих у Мерефі зросла до семи – Синєгубов

04/05/2026
833
11 поранених за добу, двоє — діти: рф атакувала 51 населений пункт Запоріжжя
Щоденники війни

11 поранених за добу, двоє — діти: рф атакувала 51 населений пункт Запоріжжя

04/05/2026
546
Next Post

В Україні за добу - 19118 нових випадків захворювання на СОVID-19 (дані по областях), одужали 5863 особи

Щоденники війни

У Запоріжжі двоє поранених після подвійного удару безпілотників

Україна оголошує режим тиші з 6 травня та чекає дзеркальних дій від росії – Зеленський

ППО протягом дня знешкодила 70 із 88-ми російських безпілотників – ПС ЗСУ

Кількість загиблих у Мерефі зросла до семи – Синєгубов

11 поранених за добу, двоє — діти: рф атакувала 51 населений пункт Запоріжжя

У Вільнянську внаслідок удару рф загинула людина

Важливо

Що таке гендерна чутливість і як її розвинути (перевір себе)

Електронний щит України: як інженери створюють революційний протидроновий захист

ТОП-10 страв, які легко приготувати в мультиварці

Ефірні олії: природні аромати та їх застосування

Глечики та графини: чим відрізняються і де використовувати

Щеплення перед школою: турбота, що формує імунітет на роки

Публікації

Суд у Запоріжжі виправдав підозрюваного у гучному вбивстві чиновника міськради

“Смішні” плуги, пайки та підводні скарби: що розкрив ювілейний «Музейний вісник»

Створення інклюзивного простору у Запоріжжі: «Робота без бар’єрів»

Пережив голодомор і Другу світову: неймовірна доля 100-річного ветерана із Гуляйполя на Запоріжжі 

Чи готова українська енергетика до європейських правил? – діалог медійників та експертів в УКМЦ

Відповідальні запоріжці заохочують займатися бджолярством

Цікаво

До Краматорська евакуювали незвичайну зелену собаку (відео)

Туреччину накрив травневий снігопад

Що буде з погодою у Запоріжжі: синоптики дали прогноз на найближчі дні

Після переобрання Трампа сімейний бізнес його синів Еріка та Дональда-молодшого показав феноменальне зростання, збільшившись на $4 млрд

“Євробачення-2026”: LELÉKA поїхала на пісенний конкурс до Відня

Lufthansa знайшла зниклий під час перельоту «Оскар» росіянина Таланкіна

Календар

У Запоріжжі пожежа у будівлі: травмований чоловік госпіталізований

У Запоріжжі двоє поранених після подвійного удару безпілотників

Україна оголошує режим тиші з 6 травня та чекає дзеркальних дій від росії – Зеленський

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • PDF Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Рекламодавцям
No Result
View All Result