Великомучениця Марина (Маргарита) народилася в Антіохії в родині язичницького жерця. Рано позбувшись матері, Марина виховувалася годувальницею в православній вірі. Дізнавшись про це, батько відмовився від дочки.
У 15 років під час гонінь християн імператором Діоклетіаном Марину спіймали і кинули в темницю. Дівчина відмовлялася принести жертву ідолам, тоді її прибили цвяхами до дошки і страшно мучили.
Вночі до Марини з’явився Господь і зцілив її. Наступного дня дівчину прив’язали до стовпа і мучили вогнем. Під час цього мучениця просила Господа, щоб він подарував їй Таїнство Хрещення.
У цей момент імператор наказав втопити її в бочці з водою. Як тільки дівчину туди занурили, з небес спустилася голубка з золотим вінцем в дзьобі. Марина стояла у воді і славила Небесну Трійцю, а вийшла з бочки без єдиної травми.
Багато, які побачили це диво, увірували в Христа. Імператор наказав стратити всіх зрадників, тоді загинуло близько 15 000 християн, а Марину обезголовили.
На честь пам’яті святе сьогодні відзначається народне свято 30 липня – Маринін день або Лазарники.
Яке свято 30 липня – день пам’яті преподобного Іринарха Соловецького
Іринарх Соловецький був пострижений в ченці Соловецького монастиря і все життя наслідував Зосима і Саватія. При преподобному Іринархі була споруджена кам’яна стіна з вежами, викопані глибокі рови, викладені камінням. Також він займався не тільки зовнішнім, але і внутрішнім зміцненням монастиря. Останні два роки святий провів у безмовній молитві.
Православне свято сьогодні – день Святогірської ікони Божої Матері
У 1563 році за часів правління Іоанна Грозного юнакові-пастуху в повітрі в чудовому сяйві з’явилася ікона Божої Матері “Розчулення”. Глас Божий говорив, що скоро на цьому місці засяє Божа благодать.
Через шість років на цьому ж місці йому з’явилася на сосні ікона Богородиці – Одигітрії. Юнак провів 40 днів у пості і молитві, а пізніше там відбувся хресний хід.
У свято Покрови Пресвятої Богородиці, коли звершений був хресний хід з іконами на Святу гору, вночі каплиця раптово загорілася. Вогонь знищив все всередині каплиці, але святині залишилися неушкоджені.
На священному місці звели храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці.
У тому ж 1569 році на святій горі був заснований Святогірський Успенський монастир.
Прикмети 30 липня
- яка погода 30 липня – такою ж буде половина осені;
- не можна дивитися на зірниці – можна осліпнути;
- якщо зірниці яскраві – буде пожежа;
- все, що приснився в цю ніч, збудеться протягом трьох діб.
Що можна робити 30 липня
У цей день наші предки не виходили з дому без особливої потреби. Присвячували вечори молитві святим, які просили захищати будинок від негоди. Крім того, можна було питати про здоров’я для рідних і близьких, зцілення від недуг.
Що не можна сьогодні робити
Наші пращури вірили, що робити пропозицію руки і серця, грати весілля сьогодні не можна, інакше закохані посваряться. Якщо даремно витрачати гроші – можна викликати злидні. Ходити за грибами та шуміти у лісі 30 липня – нечисті сили нашлють псування на всіх присутніх.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-vazhlivi-podiji-v-pravoslav-ji-11496475.html