Запорізька влада запросила до діалогу громадськість. Нарешті

Запорізька влада запросила до діалогу громадськість. Нарешті

Перший форум громадських організацій Запорізької області відбувся у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки. У ньому взяли участь представники 82-х ГО, що опікуються інтересами різних верств населення.

Кількість ГО має перейти у якість

Відзначимо, що ініціатива зібрання громадськості за участі поважних експертів належить владній структурі – департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. “Нарешті”, – донеслося із залу. Бо вже два роки діє обласна Програма розвитку громадянського суспільства, але вона не була наповнена змістом.

Недостатність спілкування визнав і заступник голови ЗОДА Едуард Гугнін: “З’являється багато ГО різного спрямування, але, на жаль, вони не мають координації дій. Тільки при ОДА на сьогодні існує 40 різноманітних координаційних рад. Потрібно, аби кількість переросла у якість. Розвиток громадянського суспільства не повинен бути залежним від влади чи партій. Але влада має надати майданчик для спілкування, обміну досвідом серед ГО, – і сама бути готовою до партнерства”.

Коли може народитися довіра?

Цією ініціативою була потішена перша заступниця міністра інформполітики України Еміне Джапарова. “Коли я до початку окупації Криму працювала журналісткою, а після переїзду до Києва – радницею на громадських засадах міністра інформполітики, то ситуація була така: активісти апріорі уявляли державу як лігво корупціонерів, а чиновники відмахувалися від громадських діячів, бо ті “постійно щось вимагають”.

Дистанція у відносинах усе ще зберігається. Але останнім часом держава все ж таки намагається почути думки суспільства про важливі теми. Особливо за децентралізації, коли на місця передаються кошти та повноваження.

Для громад відкриваються великі перспективи, і тепер саме від активістів залежить, як ці кошти будуть розподілятися та використовуватися. Контроль за їхнім освоєнням з боку людей має бути, і взаємини між владою та громадою мають вибудовуватися на стратегічних комунікаціях”.

Національна консультантка Офісу Ради Європи в Україні Ольга Коваленко деталізувала, що процес переходу від інформування громадян про ті чи інші події, плани, реформи – до їхньої участі в усіх етапах прийняття рішень [консультації, діалог, партнерство] має відбуватися на принципах прозорості, відкритості, підзвітності з обох боків.  “Та головне і, мабуть, найважче, – це досягти довіри. Вона поступово народиться тоді, коли нам будуть говорити правду”, – зазначила пані Коваленко.

Після вступних слів на секції «Життєдіяльність ГО після реєстрації» Ольга Коваленко розповіла, де і  як молоді організації можуть збагатити свої знання та отримати корисний досвід.

Еміне Джапарова, Ольга Коваленко і Дар’я Сидоренко

Де і як отримати гроші?

Модераторкою секції «Фінансування громадських організацій: шляхи пошуку ресурсів для реалізації проектів» стала консультантка Українського незалежного центру політичних досліджень, адвокат Дар’я Сидоренко. Експертка розказала, що громадянське суспільство розвивається ривками. Організаційне та фінансове планування йде здебільшого хаотично.

Досить велику підтримку надають донори з Євросоюзу, США, Канади, але їхня допомога не безкінечна.

Отримуючи гроші від влади, можна потрапити в пастку залежності. Тому треба не тільки навчитися бути державі справжніми партнерами [а на це здатні лише люди професійні], але і шукати кошти серед бізнесу.

Власним досвідом пошуку грошей [фандрайзингу] та нюансами фінансової звітності з присутніми поділилися голова правління ГО «Центр медіації та екаунтінга «Точка зору» Лариса Церетелі та засновниця й керівниця компанії MLSgroup Надія Кузьмичова.

Про роботу волонтерів йшлося під час роботи секції «Волонтерський та АТОвський рух: тенденції, взаємодія, напрями роботи». Спікерами виступили  державний експерт групи з питань ветеранів та учасників АТО Директорату соціальних послуг та інтеграції Мінсоцполітики Олексій Сквордяков та голова волонтерського [громадського] комітету при ЗОДА Роман П’ятигорець.

Наприкінці форуму учасники запропонували організаторам провести серію тренінгів  та семінарів з питань фінансової підтримки ГО та затвердити формат форуму, який має стати регулярним містком спілкування між владою та громадським сектором.

Ганна Чуприна, фото з сайту Запорізької облдержадміністрації

 

(Visited 51 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *