Запорізька область працює над зменшенням тарифів на тепло

Запорізька область працює над зменшенням тарифів на тепло

Стан реалізації заходів із зниження тарифів на теплопостачання для населення, розроблення нових схем теплопостачання в Запорізькій області та реалізацію обласної програми підвищення енергоефективності обговорили учасники засідання Ради розвитку громад і територій Запорізької області.

Як відзначив голова облдержадміністрації Віталій Туринок, сьогодні керівництвом країни значна увага приділяється механізмам зменшення значного навантаження на громадян у вигляді комунальних платежів. Проте на сьогодні як органами центральної влади, так і органами місцевого самоврядування не в повному обсязі використані всі можливості для зменшення тягаря комунальних платежів для населення. Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1082, яка надала право теплопостачальним підприємствам країни, які використовують природний газ для виробництва тепла, зменшувати нарахування за спожите тепло у зв’язку із зміною ціни природного газу.

Як доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, підставою для зміни розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води є умова, коли ціна природного газу, придбаного виконавцем у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу, що врахована у структурі тарифів на теплову енергію та відповідно тарифів на послуги з опалення та постачання гарячої води. Зменшення суми нарахувань плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів відбувається не до суми нарахувань за попередній місяць, а до плати за послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, яка була б визначена у відповідному місяці згідно з діючими тарифами.

Результати щомісячного моніторингу свідчать, що рішення про зменшення обсягу нарахувань за грудень 2019 року було прийнято у чотирьох містах області: Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Вільнянськ. При цьому зазначене зменшення склало: 1% у м. Мелітополь; 20% у м. Бердянськ; 24,5% у м. Запоріжжя, 31% у м. Вільнянськ. Рішення про перерахунок у містах Токмак, Василівка та Дніпрорудне не приймалися у зв’язку із тим, що для теплопостачальних підприємств вказаних міст з початку опалювального сезону 2019/2020 року щомісяця проводиться коригування діючих тарифів на постачання теплової енергії у зв’язку із зміною ціни природного газу.

Ситуація із перерахунками за січень 2020 року виглядає інакше. Враховуючи вартість природного газу за січень, рішення про зменшення обсягу нарахувань було прийнято по трьом містам: Запоріжжя, Бердянськ, Вільнянськ. При цьому зазначене зменшення склало 7% у м. Вільнянськ, 10 % у м. Запоріжжя та 11 % у м. Бердянськ.Рішення про перерахунок за січень 2020 року у містах Мелітополь, Токмак, Василівка та Дніпрорудне не приймалися. У м. Мелітополь – у зв’язку із тим, що вартість природного газу, яка була врахована у діючому тарифі, дорівнює вартості природного газу у січні.

У містах Токмак, Василівка та Дніпрорудне – через те, що для теплопостачальних підприємств щомісяця проводять коригування діючих тарифів.

За оперативною інформацією зменшення обсягу нарахувань за лютий 2020 року відбуватиметься у двох містах області: Бердянськ та Вільнянськ. При цьому зазначене зменшення складе 15% у м. Бердянськ та 7,6% у м. Вільнянськ.

− Хочу повернутись до питання вартості житлово-комунальних послуг та заходів, які можуть призвести до їх значного зменшення. Одним з найбільш дієвих заходів є енергомодернізація житлового фонду регіону. Більша частина житлового фонду області збудована у 40-60 ті роки минулого сторіччя, а кількість будинків, які збудовані та введені в експлуатацію в період з 1970 року по цей час, складає всього 26,7 % від загальної кількості, а введені в експлуатацію після 2000 року – взагалі лише 0,3%. Тому збереження та утримання житлового фонду та енергозаощадження на сьогодні є одним з найважливіших та актуальних питань, − наголосив Віталій Литвиненко.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 8 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *