Місяць тому у Запоріжжі відбувся ІТ-Forum 2021 «Час трансформації», метою якого стали популяризація українських ІТ-компаній та створення простору для ІТ-ком’юніті. Складовими частинами форуму стали виступи керівників ІТ-компаній, презентації новітніх продуктів, нетворкинг та спілкування зі студентами ВУЗів Запоріжжя, Дніпра. До речі, 52 студенти на волонтерських засадах приєдналися до нетворкингу і організації форуму.
У зв’язку з карантинними обмеженнями ІТ-Forum відбувся у гібридному форматі – онлайн-офлайн платформа дозволила залучити експертів та фахівців з різних міст України.
Яскравим та змістовним доповненням ІТ Forum 2021 стало одночасне проведення Артфоруму 2021 з участю в ньому митців світового рівня, культурної програми.
Сьогодні своїми враженнями від участі в IT-Forum 2021 «Час трансформації» діляться його учасники.
Родіон БЕЗРУК, засновник ІТ-компанії DevIT
“У Запоріжжі не вистачає фахових зустрічей, немає IT-хабів. Але це можливо виправити. Ми підтримали нещодавній IT-Forum, і тепер є база для «роботи над помилками», щоб краще підготуватися до таких заходів у майбутньому.
Вірю, що завдяки ним у Запоріжжі сформується потужна IT-спільнота, і будуть створені освітні ІТ-платформи спільно зі студентами, які активно підтримують такі ініціативи”.
Роман РЕЗНІКОВ, Head of Segment Digital в Intellias.
– Що об’єднує компанії для участі в IT forum, які спільні задачі?
– Я вважаю, що всі компанії, представленні на запорізькому IT Forum, об’єднує спільне бажання успішного розвитку регіону загалом та у сфері IT. Для нас це дійсно перспективний і важливий регіон. Підтвердженням є і наші плани невдовзі відкрити центр розробки Intellias у сусідньому обласному центрі – у місті Дніпро.
Вважаю, що для багатьох людей технічних спеціальностей, які живуть у в т.ч. у Запоріжжі і хочуть розвиватись в IT – це гарна можливість. Разом із відкриттям офісу ми надамо регіону свої корпоративні цінності – як людиноцентрична компанія, в якій люди важливіші за процеси. Ми будемо приймати участь у житті міста, ініціюючи нові і приєднуючись до вже існуючих соціальних процесів.
– Що ви можете розповісти про свої компанії, напрямках, меті та баченні майбутнього?
– Intellias стає глобальною компанією. Ми активно виходимо на нові ринки, наймаємо спеціалістів в Україні та за її межами. Ми розвиваємо офіс технологій та експертизу.
Вже сьогодні у нас працює понад 2000 фахівців. Центри розробки компанії знаходяться у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську та Кракові. Також Intellias представлений у Німеччині, Ізраїлі, США, Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах.
Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуюсь на автомобільній індустрії, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Нашими технологічними продуктами вже користуються понад 2 млрд людей по всьому світу.
У майбутньому ми плануємо не лише розробляти та реалізовувати проекти для клієнтів на замовлення, а й надавати консалтинг для пошуку необхідних бізнесу IT рішень.
Масштабуючи свій бізнес, ми не забуваємо про наші цінності. Ми компанія з людським обличчям і залишатимуться такою в майбутньому.
– Чи має ваша компанія освітні проєкти? Як вони виглядають?
– Ми запустили практичну IT-школу IntelliStart, де всі викладачі – фахівці Intellias із багаторічним досвідом. Вже зараз оприлюднено набір на програму вивчення Front-end. Незабаром будуть доступні програми вивчення Java, DevOps, Software Testing та інші.
Школа розрахована на людей, які вже мають базові знання у мовах програмування. Наприклад, вона може бути корисною для випускників і студентів старших курсів технічних вузів, які ще не мають практичного досвіду роботи в компаніях. Також школа доступна тим, хто самостійно вивчає мови програмування, щоб змінити професію.
Під час навчання у студентів буде свій ментор, який направлятиме та підтримуватиме їх. Крім технічних знань, тут викладатимуть та розвиватимуть у студентів їхні soft скіли, які необхідні для успішної роботи в колективі. Найкращі студенти зможуть потрапити на оплачувану інтернатуру в компанії Intellias та попрацювати над реальними проектами.
Геннадій МАРІЄВ, спеціаліст із веб-розробок:
“Запоріжжя стає digital містом”.
Специфіка IT сфери – в IT не просиджують штани!
Навички, яким навчають в університетах, часто не дуже співпадають із практичними очікуваннями роботодавців.
Потрібні Soft skills, «гнучкі навички», які формуються саме як здатність до колегіальної співпраці та нешаблонного підходу заради досягнення мети.
За великим рахунком, саме такий тренд завдає IT forum разом із Артфорум у Запоріжжі.
Єлізавета БРЕУС, менеджерка з маркетингових комунікацій Noosphere:
“Мені ідея поєднання ІТ та арт подобається, бо я вважаю, що ІТ-сфера – це також про творчість. Тому проведення ІТ та Артфорум разом – цікаве і з точки зору семантики, і з точки зору власне поєднання.
Нетворкінг (діяльність, спрямована на обмін інформацією між людьми, об’єднаними спільними професійними чи особистими інтересами, що зазвичай відбувається в неформальній обстановці, – авт.) – важлива складова нашого життя, це комплекс навичок, які допомагають нам швидко вирішувать комплекс завдань.
Сучасна молодь покоління Z у виборі роботи більше орієнтується на те, що має емоційний відгук зсередини. Вони спрямовані на софт, на формування команди.
Інвестувати у розвиток молоді дуже важливо. IT-сфера допомагає тому, що молодь лишатиметься у Запоріжжі. Навчання залишається трендовим напрямком Noosphere.
Спрощення і диджиталізація життя дуже потрібні. Молоде покоління – це все вже не про черги, папірці та бюрократію.
Тетяна БУЛАНА, Noosphere інжинірингова школа:
“Спільний проєкт Noosphere і вищої інжинірингової школи охоплює 10 українських вишів”.
Дмитро ЩЕРБИНА, менеджер проєктів DATAART:
“Мені доводилось бувати на заходах з ІТ-тематики, та таких, щоб ІТ-Forum у поєднанні із Артфорумом – більше немає.
Перспективи поєднати мистецтво, культуру і ІТ в одному заході дуже цікаво. Я був свідком доповіді Юрія Макарова щодо української мови (ця лекція доречна у кожному українському виші, – авт.). І з радістю відвідав інші заходи Артфоруму.
Наш ковідний час діджитував сфери, які раніше не були в діджиталі. Більше половии сервісів зараз можна використовувати з дому, не витрачаючи зайвого часу.
Компанія DATAART надає можливість бажаючим підключатися до навчальних онлайн-програм з ментором. Або навчатися в онлайн-школах, щоб отримати підготовку до співбесіди. Це дуже важливі навички для студенів – аби вони розуміли, які знання та вміння потрібні ринку”.
Олексій ЧЕРЕВУТА, COO ІТ компанії DEVIT:
“Треба робити більше таких заходів. Завдяки ІТ forum люди починають не тільки чути, а й бачити, чому ІТ – це важливо, чому це треба популяризувати.
Це наше майбутнє. Завдяки цим заходам ми починаємо залучати до нашого напрямку молодь”.
Анастасія ЗЕРКАЛЬ, професорка кафедри маркетингу та логістики НУ «Запорізька політехника»:
“Як представниця освітянської спільноти, розумію, що розвиток викладачів та студентів – так, і викладачів, – важлива складова часів цифровізації економіки. Сучасний нетворкінг дає можливість направити студентів на практику до компанії, а вузам – стати корисним бізнесу своїми розробками”.