Возле аэропорта «Київ» открыли памятник выдающемуся авиаконструктору Сикорскому

Cкульптура Игоря Сикорского установлена на постаменте в виде полусферы со стилизованной картой мира.
https://images.unian.net/photos/2019_08/1567251475-4010.png?0.7546913743127086
Фото: kiev.klichko.org
Увічнений у бронзі Сікорський тепер зустрічає киян і гостей в аеропорту, що носить його ім‘я

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, небо и на улице31.08.2019 12:20

Мер Києва Віталій Кличко відкрив пам’ятник видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському, що встановили біля  столичного аеропорту ім. Сікорського (колишній аеропорт «Жуляни»).
Картинки по запросу Мер Києва Віталій Кличко відкрив пам’ятник видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському
Картинки по запросу Мер Києва Віталій Кличко відкрив пам’ятник видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському

“Сьогодні, в День української авіації, ми робимо ще один крок до увічнення пам’яті про видатного киянина. — Відкриваємо пам’ятник всесвітньовідомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. І тепер він зустрічатиме киян та гостей, що прибувають в столицю авіасполученням”, — сказав Кличко.

Попри те, що Сікорський більшу частину свого життя жив та працював у США, перший апарат вертикального злету він зібрав та запустив саме в Києві. — В дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських.

Скульптура Сікорського встановлена на постаменті у вигляді напівсфери зі стилізованою картою світу.

“Мені дуже подобається творчий задум — фігура тримається на одній точці — ніби відриваючись від землі в небо. Оскільки Сікорський є конструктором першого в світі гелікоптера, в руці він тримає своє творіння”, — розповів Кличко.

Мер Києва подякував автору — молодому, але відомому скульптору Володимиру Журавлю, який працював над пам’ятником. Його роботи кияни вже знають і люблять. — Це і скульптурна композиція на Поштовій площі «Діти, які запускають кораблики», і пам’ятник Іллі Муромцю.

“Ігор Сікорський — справді видатна особистість. У нього була мрія — запустити в повітря гелікоптер. І йому це вдалося. В кінці життя він  мріяв повернутися в Україну. І цей пам’ятник — своєрідна алегорія: Сікорський повертається в Україну”, — сказав скульптор Володимир Журавель.

Також мер Києва подякував меценатам, за підтримки яких  створили пам’ятник.

“Ідея увічнити пам’ять про Сікорського була моя, але місто не витратило бюджетних коштів на створення монументу”, — додав Кличко.

Він підкреслив, що вже кілька років столична влада добивається, аби Міністерство оборони, на балансі якого перебуває будинок Сікорського, передало його громаді Києва. Для того, аби у міста була можливість відреставрувати занедбане приміщення і створити в ньому музей.

“Може, після відкриття пам’ятника, справа із садибою Сікорських зрушить таки з мертвої точки. І люди зможуть побачити, де ріс і творив видатний авіаконструктор. Це — наша історія, яку ми маємо берегти і ділитися нею зі світом. Адже Україні є чим і ким пишатися! І ми повинні це робити!”, — підкреслив Кличко.

kiev.klichko.org/news/?id=3589

(Visited 11 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *