Платформа памʼяті «Меморіал» спільно з регіональними медіа у Сумах, Луцьку, Івано-Франківську, Черкасах і Миколаєві створила серію фоторепортажів «Відвези мене туди, де тато спить». Фотопроєкт присвячений життю на військових цвинтарях, – з сайту Суспільне Культура, посилаючись на пресслужбу організації.
“Ми хочемо показати військові кладовища як важливе місце пам’яті про Героїв. Хочемо розповісти історії полеглих захисників і захисниць, підтримати їхніх рідних та близьких”, – зазначає редакторка спецпроєкту Юлія Лозинська.
Журналісти й фотографи відвідали Алеї Героїв у Сумах, Луцьку, Івано-Франківську, Черкасах і Миколаєві – вони провели час із рідними та близькими загиблих і зафіксували їхні побачення на кладовищах.
“Після початку повномасштабної війни у містах України розростаються кладовища та Алеї Героїв. Друзі, рідні, кохані йдуть сюди, щоби поговорити або помовчати, поплакати або й посміятися. Принести улюбленого печива, цукерок. Розповісти новини. Просто побути поруч”, – йдеться у описі проєкту на сайті.
Серед героїв фоторепортажів:
- Василь Ковач, батько Віктора Ковача, сержанта 09-го окремого батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади, що загинув біля Соледару.
- Юліана Кадол, дружина командира взводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” Віталія Кадола. Загинув у Бахмутському районі.
- Світлана, Владислава і Ярослава – дружина і доньки Анатолія Півня, загиблого бійця 20-го окремого стрілецького батальйону.
- Сергій Щербінін, дядько Дмитра Щербініна – воїна 79-ї бригади Десантно-штурмових військ, який загинув на Донеччині.
- Ольга Сагайдак, дружина загиблого на Запоріжжі капітана поліції Віталія Сагайдака.
“Історії про загиблих дають відчути енергію і посил їхніх життів. Зустрічі на кладовищах, про які я писала, – цілющі. Для живих, і, сподіваюся, для тих, хто дивиться на нас згори”, – каже Наталі Соколан, авторка репортажу з Черкас.
А головна редакторка “Репортера” Ольга Суровська зазначила, що такі проєкти роблять більш видимими втрати на війні.
Над фотопроєктом працювали:
- Суми: Олексій Туча [текст] і Денис Кривопишин [фото];
- Івано-Франківськ: Ольга Суровська [текст] і Олеся Саєнко [фото];
- Луцьк: Іванна Рудишин [текст] і Людмила Герасимюк [фото];
- Черкаси: Наталі Соколан [текст] і Катерина Мартиненко [фото];
- Миколаїв: Ігор Арчибісов [текст і фото];
Прочитати історії та переглянути фото можна тут.
Команда платформи пам’яті “Меморіал” від початку повномасштабного вторгнення збирає особисті історії вбитих росіянами українців. Станом на зараз уже вдалося зібрати понад 5700 історій, а також підготувати 230 тестів, понад десять документальних стрічок та організувати кілька виставок і акцій в Україні та за кордоном.
Фото: Денис Кривопишин, надано пресслужбою