На північному сході Італії фермери зіткнулися з незвичною проблемою — зграї фламінго масово знищують посіви рису для ризото.
Птахи, що мігрували з прибережних заповідників, заселяють затоплені рисові поля у провінції Феррара.
Довгоногі птахи не цікавляться саджанцями; натомість фламінго використовують свої перетинчасті лапи, щоб перемішувати ґрунт і хапати молюсків, водорості чи комах із неглибокої води, а рис уже є побічною жертвою. Про це пише АР.
Фермери, як-от Енріко Фабрі, повідомляють про втрати врожаю до 90%. Вони вдень і вночі намагаються відлякати птахів — гучними звуками, сигналами, газовими гарматами.
Але фламінго лише переміщуються на інші поля.
Птахи почали з’являтися в регіоні після посух на півдні Іспанії. За словами орнітолога Роберто Тінареллі, фламінго природно мешкають в Африці та південній Європі, але тепер шукають їжу глибше на материку, де фермери затоплюють поля навесні й на початку літа.
Орнітологи радять замість шумових атак змінити екосистему полів: знизити рівень води до 5–10 см, зробити насадження довкола.
Це зменшить привабливість полів для фламінго, не шкодячи рису.
https://sud.ua/uk/news/abroad/335853-v-italii-fermery-stolknulis-s-neobychnoy-problemoy-flamingo-unichtozhayut-ris-dlya-rizotto