Україна піднялася на 39 сходинок та посіла 66-е місце серед 170 країн в індексі щодо залученості жінок до ухвалення рішень, миробудівних процесів та постконфліктного відновлення. Про це повідомляє Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Індекс становища жінок, миру і безпеки щороку публікується Інститутом з питань жінок, миру і безпеки Джорджтаунського університету та Центром PRIO з гендерних питань, миру та безпеки.
«За останній рік ми зробили дуже багато, аби жінки нарівні з чоловіками були включені до процесів ухвалення рішень та мали всі необхідні умови проходження служби. Затверджений в жовтні минулого року другий Національний план 1325 став справжнім дороговказом покращення участі жінок і дівчаток в ухваленні рішень та постконфліктному відновленні, сфері перехідного правосуддя, а також протидії сексуальному насильству в умовах конфлікту. Результат, зокрема, відображений в індексі – підтвердження правильності обраної нами стратегії. Подібні рейтинги дозволяють якомога точніше оцінити нашу роботу, а також є гарним стимулом не зупинятись на досягнутому», – прокоментувала Ольга Стефанішина.
Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року Уряд України затвердив другий Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року. Серед основних цілей документу: рівноправна участь чоловіків і жінок у прийнятті рішень щодо запобігання конфліктам, створення гендерно чутливої системи ідентифікації безпекових викликів, а також захист від насильства за ознакою статі та сексуального насильства.