Церковне свято 9 серпня: що не можна робити та молитва до святого Пантелеймона

2k
VIEWS

9 серпня в церкві вшановують великомученика і цілителя Пантелеймона.

У народному календарі день називається Пантелеймона.

Пантелеймон народився в III столітті, в Нікомедії, при народженні його назвали Пантолеон. Він навчався в язичницькій школі, пізніше вивчив лікарську справу і став лікувати людей безкоштовно.

https://i.ytimg.com/vi/P9L3biMDrWw/maxresdefault.jpg

Молитва до святого Пантелеймона

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне!

Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш.

Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів.

Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти.

Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником.

Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці 

Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків. 

Амінь

 

Якось він познайомився з християнином Єрмолаєм, який переховувався від язичників, послухав проповідь і вирішив прийняти хрещення.

Сталося це після того, як Пантолеон молитвою воскресив хлопчика, який помер від укусу змії. Лікар продовжував лікувати людей, зокрема хворих у в’язницях.

На Пантелеймона донесли імператору-язичнику Максиміану. Той намагався змусити Пантелеймона зректися християнства, але лише погіршував усе – спостерігаючи, як святий зцілював невиліковних хворих, дедалі більше людей починали вірити в Христа. Пантелеймона піддавали різноманітним тортурам і хотіли стратити, але не змогли завдати йому шкоди. І лише коли сам святий попросив, йому відсікли голову.

Пам’ять святого вшановують 9 серпня за юліанським календарем.

За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати його будуть 27 липня.

Народні прикмети на 9 серпня

https://images.unian.net/photos/2023_06/1686807319-4988.jpg?r=853816

За прикметами дня судять, якими будуть погода найближчим часом, урожай і осінь: 

  • коники стрибають – стоятиме ясна і суха погода;
  • мурахи закривають входи в мурашнику – збереться дощ;
  • на дубі багато жолудів – буде багатий урожай;
  • капуста рано почала зав’язуватися в качани – до холодної осені.

У народі 9 серпня – свято Пантелеймона, або його ще називали Палій.

9 серпня – що сьогодні не можна робити

У це церковне свято є небагато, але суворих заборон:

  • не можна лаятися, злитися, лихословити;
  • у жодному разі не можна відмовляти в допомозі нужденним – це гріх, оскільки святий Пантелеймон завжди допомагав людям;
  • категорично заборонено робити будь-яку роботу, особливо працювати в полі або на городі – цей день слід присвятити молитві.

За народним повір’ям, якщо порушити цю заборону, то святий у вигляді кари може підпалити врожай хліба. Звідси пішла і друга назва свята – Палій.

Що можна робити 9 серпня

Святому Пантелеймону моляться про міцне здоров’я і зцілення від усіляких хвороб.

https://static.apostrophe.ua/uploads/image/37b55df505db69363b13f4791750d81c.jpg

Святий вважається покровителем лікарів, хворих і військових, тому в день Пантелеймона йдуть до храму і ставлять свічку за поранених військових – святий здатний зцілити навіть найважчих хворих.

Цього дня потрібно збирати лікувальні трави – вони мають цілющі властивості, а також прийнято готувати пироги з капустою з нового врожаю. Вважається, що вони додають сил і здоров’я.

Такими ж пиріжками слід пригостити хворих і нужденних.

Коли Спаси 2023 і їх традиції, які слід знати.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-9-serpnya-2023-roku-golovni-zaboroni-na-svyatogo-panteleymona-12354330.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Щоденники війни

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua