Церковне свято 23 липня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.
23 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують чудотворну Почаївську ікону Божої Матері, одну з найбільш шанованих святинь.
23 липня за новим церковним календарем (5 серпня за старим) – день пам’яті Почаївської ікони Божої Матері.
Почаївську ікону Божої Матері вшановують кілька разів на рік, а святкування 5 серпня встановлено на пам’ять позбавлення Успенської Почаївської Лаври від турецької облоги 20-23 липня 1675 року.
Коли тривала Збаразька війна з турками, полки татар підступили до Почаївської обителі й обложили її. Ченці знали, що в них немає чим захищатися, а огорожа не була перешкодою для ворогів.
Тоді Йосип Добромирський, ігумен монастиря, разом із ченцями та мирянами стали молитися до Пресвятої Богородиці та преподобного Іова Почаївського.
У той час, коли вони заспівали акафіст Божій Матері, сталося диво: над храмом раптом з’явилася Богородиця з небесними ангелами, які тримали оголені мечі, та преподобним Іовом – він благав Божу Матір про захист.
Почаївська лавра – найбільша православна святиня Волині й друга – після Києво-Печерської лаври – в Україні.
Перелякані татари прийняли їх за привидів і стали пускати в них стріли, але стріли поверталися назад і поранили тих, хто їх випустив.У татарському війську почалася велика паніка і воїни почали бути один одного.
Тих із них, хто залишився в живих, взяли в полон, пізніше вони прийняли християнську віру.
Почаївська ікона / музей Івана Гончара, Київ, Вікіпедія
Із Почаївською іконою Богоматері пов’язано ще чимало чудес. Відомий випадок, коли перед іконою зцілилася сліпа дівчинка Ганна Акімчукова.
Також, коли 1721 року Почаїв зайняли уніанти, то граф-уніат Микола Потоцький несподівано став благодійником Почаївської обителі. Цьому послужив випадок, що стався з його кучером. Якось розгніваний граф хотів у люті вбити свого слугу, а той вигукнув: “Матір Божа, явленої в іконі Почаївській, врятуй мене!”
Пістолет дав осічку кілька разів, кучер залишився живим, а здивований граф вирушив до монастиря до ікони, а потім усе своє майно віддав на облаштування обителі.
Почаївську ікону Божої Матері, за переказами, ченцям монастиря подарувала дворянка Анна Гойська. У 1559 році вона отримала святиню в подарунок від проїжджаючого повз Почаїв митрополита Неофіта, майбутнього патріарха Константинопольського.
Зараз чудотворна святиня зберігається в Успенській Почаївській лаврі в місті Почаєві Тернопільської області.
Церковне свято 23 липня за старим стилем
Раніше ми розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим календарним стилем – день пам’яті преподобного Антонія Печерського.
Про що говорять прикмети на 23 липня
За прикметами дня судять, яким буде врожай і погода найближчим часом:
- туман випав зранку – буде багато грибів, а якщо туман ввечері – до погожої погоди;
- дощ пішов – до гарного врожаю;
- зірки видно до самого світанку – чекай дощу.
У народному календарі 23 серпня – свято Трохим Безсонник.
Прозвали його так на честь святих Феофіла, Трохима і ще 13 мучеників, пам’ять яких також звершується цього дня.
Безсоником же день став тому, що зазвичай у цей час багато роботи, а спати практично ніколи.
Що не можна робити 23 липня
Сьогодні, як і в інший день, церква не схвалює лихослів’я і лайки, злості, сварок, виступає проти заздрості, жадібності, помсти, розпачу, наклепів і пліток.
Заборонено відмовляти в допомозі та милостині, а також скупитися – до серйозних хвороб. Також народні прикмети дня не велять довго спати – проспиш достаток, і лінуватися, щоб не позбут
Що можна робити 23 липня
Почаївській Божій Матері моляться про зцілення від важких хвороб, просять відновити здоров’я,допомогти в скруті, захистити дім і сім’ю від злих людей, а рідну землю – від ворогів, наставити на правильний шлях, а також зміцнити дух і віру.
У народі вважають, що сьогодні можна сміливо починати нові справи і потрібно добре попрацювати – все зроблене принесе плоди.
Свататися або грати весілля 23 липня – до міцного і довгого союзу.
23 липня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Андрій, Віталій, Трохим, Федір, Анна.
За старим стилем іменини святкують Олександр, Антон, Данило, Петро.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-23-lipnya-2024-golovni-zaboroni-dnya-12336057.html