Про це повідомили в Офісі генерального прокурора, передає Укрінформ.
Фігурантам інкримінують створення та участь у злочинної організації, а також шахрайство в особливо великих розмірах.
«Розслідуванням встановлено, що мешканець м. Харкова організував шахрайську схему заволодіння грошима та залучив до неї посібників та виконавців. Обвинувачені телефонували громадянам Латвії і пропонували вкласти гроші в криптовалюту або акції та заробляти на відсотках. Якщо потерпілі погоджувались, їм надавали посилання, за яким вони переходили», — ідеться в повідомленні.
Таким чином зловмисники отримували доступ до компʼютерів потерпілих і встановлювали на них особистий кабінет шахрайської платформи.
Для правдоподібності своєї оборудки вони створили й наповнили контентом сайти та псевдотрейдингові платформи, які постійно адміністрували для створення у потерпілих враження, ніби їхні кошти дійсно залучені до торгівлі фінансовими інструментами.
Коли потерпілі виявляли бажання вивести гроші з нібито нарахованими відсотками, шахраї переконували їх, що треба почекати, бо скоро буде зростання і потрібні кошти, щоб реалізувати транзакцію. Насправді гроші надходили на криптовалютні гаманці учасників злочинної організації та згодом виводилися в готівку через підконтрольні обмінні пункти.
Сума завданих потерпілим збитків становить майже 11 млн грн, уточнили в ОГП.
Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці передали до суду справу двох шахраїв, які ошукали українців більш ніж на 50 млн грн під приводом продажу дронів для ЗСУ.
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3967354-v-ukraini-suditimut-kriptosahraiv-aki-osukali-gromadan-latvii-majze-na-11-miljoniv.html