В Шенгенской зоне произошли изменения: что нужно знать украинцам

509
VIEWS

Починаючи з 1 березня Болгарія та Румунія стануть частинами Шенгенської зони. Для громадян України це приєднання означатиме скорочення максимальної тривалості перебування без віз у цих країнах.

Джерело: European Commission

Чоловіки віком до 18 років та понад 60 років, а також ті, хто не підлягає призову у зв’язку зі своїм станом здоров’я і не вчинив тяжкого злочину, можуть виїжджати з країни відповідно до правил чинного законодавства.
Однак умови виїзду за кордон можуть змінитися вже з 1 березня.
Які зміни чекають на українців

Починаючи з 1 березня Болгарія та Румунія стають частинами Шенгенської зони, що означає вільний перетин морських та повітряних кордонів з іншими країнами цієї зони.

Попри це, обговорення про спрощення контролю на сухопутних кордонах буде тривати у 2024 році, зазначають представники Єврокомісії.

Для українців це приєднання означатиме скорочення дозволеного періоду перебування без візи в Болгарії та Румунії, включно з 90 додатковими днями, які були доступні до 1 березня 2024 року для тих, хто не звертався за тимчасовим захистом до державних установ.

  • Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко зауважив, що на кордоні зараз все частіше виявляють підроблені документи, або чоловіки намагаються виїхати не з тією метою, яка прописана у чинному законодавстві про дозвіл на перетин кордону. У зв’язку з цим ДПСУ здійснює більш ретельну перевірку військовозобов’язаних, які намагаються виїхати.
  • Також начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвійчук розповів, що за добу з України на західній ділянці кордону виїжджають близько 6000 чоловіків призовного віку. Він зауважує, що більшість з них – це водії вантажних перевезень, ті, хто супроводжує осіб з інвалідністю, особи з інвалідністю, багатодітні чоловіки та ті, які виховують троє і більше дітей.

 

https://24tv.ua/bolgariya-rumuniya-uviydut-do-shengenskoyi-zoni-shho-zminitsya_n2499019

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-КАНАЛ

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua