В Осло у вівторок відбулася церемонія вручення Нобелівської премії миру 2024 року, яку у жовтні присудили японській правозахисній організації Nihon Hidankyo.
Як передає Укрінформ, на сайті премії велася пряма трансляція церемонії.
Сама церемонія відбулася у будівлі мерії Осло.
Відео: Nobel Prize
Голова Норвезького Нобелівського комітету Йорген Ватне Фріднес вручив золоту медаль і диплом 92-річному генеральному секретареві японської правозахисної організації Nihon Hidankyo Танаці Терумі, який також є антиядерним та антивоєнним активістом і колишнім професором.
У 1945 році він пережив атомне бомбардування Нагасакі і належить до «хібакуся» (так в Японії називають жертв цих ударів).
Терумі у своїй промові закликав світ «не дозволити людству знищити себе ядерною зброєю, і разом працювати для людського суспільства у світі, вільному від ядерної зброї та війн».
«Щоб досягти подальшої універсалізації Договору про заборону ядерної зброї та формування міжнародної конвенції, яка заборонить ядерну зброю, я закликаю кожного в усьому світі створити у своїх країнах можливості послухати свідчення тих, хто пережив атомну бомбу, і з глибокою чутливістю відчути справжню нелюдяність ядерної зброї. Зокрема, я сподіваюся, що віра в те, що ядерна зброя не може — і не повинна — співіснувати з людством, міцно утвердиться серед громадян держав, які володіють ядерною зброєю, та їхніх союзників, і що це стане рушієм для змін політики щодо ядерної зброї їхніх урядів», — додав він.
Пізніше у вівторок — у річницю смерті Альфреда Нобеля — у шведському Стокгольмі відбудеться церемонія вручення Нобелівської премії з фізіології та медицини, фізики, хімії, літератури та економіки.
/x.com/NobelPrize/status/
Як повідомляв Укрінформ, 11 жовтня цьогорічну Нобелівську премію миру присудили японській правозахисній організації Nihon Hidankyo за зусилля щодо досягнення миру, вільного від ядерної зброї, і за демонстрацію через свідчення очевидців того, що ядерна зброя ніколи не повинна бути застосована знову.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3936425-u-norvegii-vrucili-nobelivsku-premiu-miru-aponskij-pravozahisnij-organizacii-nihon-hidankyo.html