Під час презентації у пресцентрі Пресцентр УКМЦ підписали тристоронній Договір про співпрацю, з метою розробки та впровадження спеціального сертифікаційного освітнього курсу «Українська культурна спадщина» між Київською державною академією декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, ГО «Музей відкрито на ремонт» та ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини».
Ректор Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Олена Осадча подякувала представникам ГО «Музей відкрито на ремонт» та ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини», які доєдналися до ініціативи про створення спеціального сертифікаційного освітнього курсу «Українська культурна спадщина».
Як розповіла проректор з наукової роботи Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Інна Петрова, на відміну від курсів і семінарів, які вже проводилися в Україні, ця програма буде не тільки теоретичною, але буде і значна практична складова. “Слухачів програми ми навчимо по-перше, як складати паспорт пам’ятки, також запланована серія майстер-класів, які спрямовані на реставрацію, наприклад, вітражних композицій чи мозаїк”.
За словами голови ГО «Музей відкрито на ремонт» Леоніда Марущака, запрошення від академії до співпраці стало для них приємним викликом.
“Ми направлені не лише на розробку курсу, який допомагатиме розвивати освіту в темі української культурної спадщини, а певні зусилля направимо й на те, щоб сформувати спеціальний фонд для покращення матеріально-технічної бази самої академії для свторення можливо стипендіальних фондів як для викладачів, так і для студентів, для того, щоб була мотивація, яка дуже важлива. І найголовніше, щоб була спроможність впроваджувати курси силами дійсно якісних експертних думок і викладацьких спроможностей”, – сказав голова ГО «Музей відкрито на ремонт» Леонід Марущак.
Співзасновниця ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини» Ліза Євсеєва подякувала за пропозицію співпраці і розповіла, що вже готові сітку курсу на десять модулів [одним з них є велика просвітницька робота, яку веде організація, популяризуючи Нову Каховку як місто-скансен та технологію, за якою виконані більш ніж 70 років тому «кам’яні вишиванки», якими декоровані новокаховські будинки].
“Ця робота надважлива для нашої організації, яка вже більше 12-ти років працює над збереженням культурної спадщини. Ми постійно маємо справу із найактуальнішими викликами, вони, змінюються і стають новими фактично весь роботи. Ми починали з нуля, і зараз перебуваємо на абсолютно непередбачуваній стадії, коли всі результати нашої роботи знищує ворог [в окупованій з першого дня повномасштабного вторгнення Новій Каховці, – І.А.] Тобто ми як практики пройшли фактично всі етапи роботи з культурною спадщиною, які були б важливо передати й нашим колегам. За ці роки була напрацьована велика мережа контактів людей, які допомагали, з якими ми спільно навчалися і на яких ми можемо покластися наразі, щоб цей курс був максимально ефективним і давав відповіді на широке коло питань.
Фокусом є практика роботи із документацією і з безпосередньо об’єктами. І що найголовніше – зі спільнотами, оскільки без широкого мережування будь-які наші зусилля відродити українську культурну спадщину будуть марними”, – вважає Ліза Євсеєва.
Інеса АТАМАНЧУК за матеріалами Пресцентру УКМЦ