Дописи та відеозаписи запорізької історикині Ганни Черкаської читають та дивляться завдяки соцмережам не тільки в Україні, а й у світі. Цитують її у Франції та Канаді, знають та поважають київські журналісти.
Кожка дата української історії має відбиток на її сторінках у соцмережах. Ось щодо сьогоднішнього ювіляра. Маємо 150 років з дня народження письменника, який, як мені розповідали, бував на наших Дніпровських порогах:
“4 січня 1875 року у Києві прийшов у світ Василь Янчевецький (псевдо Ян), мандрівник українського походження, письменник, автор відомих історичних романів «Чингіз-хан», «Батий», «До „останнього“ моря». Батько Василя – випускник Волинської духовної семінарії, Київського університету, філолог і перекладач у колегії Ґалаґана викладав грецьку та латину. Дід — православний священик на Волині. Пращури були писарями у Війську Запорізькому. Мати – Варвара Мечеровська козацького роду, двоюрідна сестра української художниці Марії Башкирцевої. Дружина – Ольга Янчевецька, відома оперна співачка”.
Принагідно, що тема боротьби предків народів СРСР з монгольськими завойовниками в XIII столітті виявилася дуже актуальною в роки Німецько-радянської війни. Книги отримали безліч позитивних відгуків як від населення, так і від істориків, сходознавців, критиків і літературознавців і стали популярні. Ця епопея ґрунтується на ретельному вивченні джерел і виконана з великою сумлінністю; трилогія захоплює читача захопливістю дії.
Та хто міг подумати, що тема російського вторгнення до України буде мати такий самий присмак східної навали?
Інеса АТАМАНЧУК за матеріалами відкритих Інтернет-джерел