• Архив газеты
  • История
  • Об издании
  • Контакты
  • Рекламодателям
  • Выбрать язык сайта
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Важно
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
Газета МИГ
No Result
View All Result

Головна » Спецпроекты » Календарь » 5 июля – День освобождения городов Краматорска и Славянска от пророссийских террористов

5 июля — День освобождения городов Краматорска и Славянска от пророссийских террористов

by Ніна
05/07/2024
in Календарь, Украина и Мир
0
5 липня — День звільнення міст Краматорська та Слов’янська від проросійських терористів

x.com/DI_Ukraine/status/1676480207056764928

552
VIEWS

ДЕНЬ 863-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 863 RUSSIAN AGRESSION

5 липня в Україні День звільнення міста Краматорська від проросійських терористів та День звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів.

http://kakhovka-rda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/07/images.jpg

Цього дня 2014 року бойовики сепаратистського угрупування «ДНР» разом із російськими терористами були витіснені з Краматорська та Слов’янська силами українських військових. Над містами підняли прапор України, і ця подія стала символом визволення та перемоги для їхніх мешканців.

https://www.dilovamova.com/images/wpi.images/h_ua_den_kramatorsk.jpg

5 липня не лише мешканці Слов’янська, але і всі патріоти України святкують День звільнення міста від проросійських терористів. У цей день українські військові витіснили бойовиків з окупованої території та підняли на площі національний жовто-блакитний прапор.

https://24tv.ua/resources/photos/news/202207/2073994.jpg?v=1661252570000&w=1200&h=675&fit=cover&output=webp&q=50

5 липня не лише мешканці Слов’янська, але і всі патріоти України святкують День звільнення міста від проросійських терористів. У цей день українські військові витіснили бойовиків з окупованої території та підняли на площі національний жовто-блакитний прапор.

 

 

5 липня в Україні і світі святкують День механічного олівця (Mechanical Pencil Day) присвячений визнанню важливої ролі цього часто важливого інструменту для письма в нашому повсякденному житті.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2023/06/Den-mekhanichnoho-olivtsia.jpg

Винахід механічного олівця датується 16 століттям, але лише в 19-20 століттях його конструкція була вдосконалена, а комерційне виробництво набуло широкого розповсюдження. Механічний олівець став не лише практичним інструментом, але й виразником особистого стилю, з різноманітними варіантами – від недорогих одноразових моделей до вишуканих розкішних версій.

https://img.kwcdn.com/product/Fancyalgo/VirtualModelMatting/65867bc815c48391fba6651fc99e64da.jpg?imageMogr2/auto-orient%7CimageView2/2/w/800/q/70/format/webp

День механічного олівця слугує нагадуванням про шлях цього скромного інструменту та його цінний внесок у різні професійні сфери та освітні контексти. Цей день – не лише вшанування письмового інструменту, а й визнання механічного олівця як символу постійних інновацій, практичності та екологічності наших повсякденних приладів та інструментів.

 

Також 5 липня День трудоголіка. Це свято приурочене до людей, які повністю поглиблені у своїй роботі та готові пожертвувати багатьма ради своєї професії. Трудоголіки віддають перевагу кар’єрі над сім’єю, друзями та іншими життєвими радощами. Це свято має американське походження, а сьогодні воно відоме в багатьох країнах.

https://cdn.celebratoday.com/images/Celebratoday-workaholic-day-05-07.png

Більшість населення не вважає трудоголізм небезпечною залежністю, а суспільство навіть заохочує людей працювати понаднормово. Але вчені довели, що ця пристрасть дуже негативно впливає на стан нервової та серцево-судинної системи, призводячи до психічних захворювань, ранніх інсультів та інфарктів. Деякі медики ставлять її на один рівень з алкоголізмом, вирватися з якого самостійно дуже важко.

Основні причини трудоголізму. Частіше за все люди занурюються з головою у роботу з метою відволіктися від самотності або важких відносин у родині. Також причиною трудоголізму можуть психологічні травми дитинства та невпевненість у собі.

 

А ще 5 липня Всесвітній день бікіні. Всесвітній День бікіні святкується як річниця створення відкритого купальника. Такий дизайн 1946 року запропонував відомий французький модельєр Луїс Ріар.

https://cdn.celebratoday.com/images/Celebratoday-world-bikini-day-05-07.png

У ті часи відкрита модель купальника вважалась занадто зухвалою та нескромною, тому вона поступово входила до широкого вжитку. А своєю популярністю бікіні зобов’язане популярним зіркам, зокрема Бріджит Бардо та Аві Гарднер, які почали носити відкриті купальники на громадських пляжах та у своїх фільмах.

Бікіні можна без сумніву назвати одним з найбільших винаходів усіх часів, навіть попри те, що його початок був не зовсім вибуховим. Чого не скажеш про його назву, яка пішла від атолу Бікіні, що в південній частині Тихого океану. Саме там випробовували водневу бомбу 1954 року.

 

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 5 липня

Іменини: Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Ганна, Варвара, Єлизавета.

Талісманом людини, народженої 5 липня, є корал.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRzf9ozFayGcZp-zlaYhMjmz99fY5clofixdQ&s

Органогенні мінерали, скелети колоній деяких морських організмів. В давнину вірили, що корал є символом щастя та безсмертя.

Цього дня народилися:

  • 1991 рік — український спортсмен-кікбоксер, офіцер Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України Максим Кагал;
  • 1992 рік — український військовик, солдат Збройних Сил України. Один із «кіборгів», Герой України Петро Полицяк;
  • 1997 рік — український громадський діяч, журналіст, учасник російсько-української війни Роман Ратушний;
  • 1997 рік — український військовик, солдат Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Роман Бутусін.

Пам’ятні дати і події 5 липняhttps://lh3.googleusercontent.com/proxy/nRWXwDW0HRDUH9Z5WaYMuKRHJq0JGH-Zw4aWgknkO2hsBumZl2Bpb22dm7W0fsPQp2JCUuF-g0PxFnVIpt58CK-W3xO_YRlzYcwxw7tJidGrrDI

  • 2014 рік — українські війська звільняють місто Краматорськ та місто Слов’янськ від бойовиків «ДНР».
  • 1054 рік — в сузір’ї Тельця вибухає зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі;
  • 1439 рік — на Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом з грецьким архієпископом Василієм Бессаріоном підписують церковну унію про об’єднання Православної та Католицької Церков під владою Римського Папи;
  • 1687 рік — опублікували першу фундаментальну працю І.Ньютона «Прінсипа»;
  • 1809 рік — відбувається битва під Ваграмом;
  • 1841 рік — Томас Кук відкриває перше у світі туристичне агентство;
  • 1865 рік — у Лондоні засновують благодійницьку організацію «Армія Спасіння»;
  • 1919 рік — після 9-годинного бою війська УНР займають Жмеринку;
  • 1939 рік — у Миколаєві здають в експлуатацію міську каналізацію;
  • 1941 рік — у Кракові німецька поліція заарештувала і депортувала до Берліна провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру;
  • 1946 рік — вперше показують людям купальник-бікіні;
  • 1954 рік — Елвіс Преслі записує свою першу пісню «That’s All Right, Mama»;
  • 1965 рік — у м. Калуш (Івано-Франківська область) стає до ладу хімічно-металургійний комбінат;
  • 1965 рік — у м. Києві розпочинають будівництво нового житлового масиву Оболонь;
  • 1974 рік — у м. Лозанна (Швейцарія) Українська РСР підписує Всесвітню поштову конвенцію;
  • 1985 рік — Сергій Бубка перемагає на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см;
  • 1994 рік — в Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувається перший випуск слухачів;
  • 1994 рік — 809 населених пунктів у семи областях України залишаються без електропостачання внаслідок урагану;

Джерела:https://tsn.ua/other/yake-5-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2610693.htmldaytoday.ua/5-lypnia

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Программа ТК «Суспільне Запоріжжя» на пятницу, 5 июля

Next Post

В Запорожье запланировано ANIME &amp K-POP PARTY

Ніна

Пов'язані статті

Лейбористська партія Мальти вчетверте поспіль виграла парламентські вибори
Украина и Мир

Лейбористская партия Мальты четвертый раз подряд победила на парламентских выборах

31/05/2026
812
У Дніпрі через атаку рф повністю вигоріло відділення Нової пошти
Дневники войны

В Днепре из-за атаки рф полностью выгорело отделение «Нової пошти»

31/05/2026
799
У Генштабі підтвердили ураження Саратовського НПЗ
Дневники войны

В Генштабе подтвердили поражение Саратовского НПЗ

31/05/2026
887
Збірна України з міні-футболу вийшла до 1/8 фіналу і дізналася суперника
Украина и Мир

Сборная Украины по мини-футболу вышла в 1/8 финала и узнала соперника

31/05/2026
951
ППО з вечора знешкодила 212 із 229-ти російських дронів — ПС ЗСУ
Дневники войны

ПВО с вечера обезвредила 212 из 229-ти российских дронов — ВС ВСУ

31/05/2026
769
Next Post
Незламний хаб анонсує ANIME & K-POP PARTY

В Запорожье запланировано ANIME &amp K-POP PARTY

Щоденники війни

В Днепре из-за атаки рф полностью выгорело отделение «Нової пошти»

В Генштабе подтвердили поражение Саратовского НПЗ

Двое погибших и семеро раненых в результате обстрелов Запорожья и области

В Запорожье после обстрелов — четыре пожара и уничтоженный снаряд

На Запорожском фронте усилят экипажи дронов-перехватчиков

ПВО с вечера обезвредила 212 из 229-ти российских дронов — ВС ВСУ

Важливо

Как готовить на индукционной плите без пригорания

Сергей Токарев о DIY-«Ульях»: как общинам создавать образовательные пространства

10 привычек для безопасности ваших аккаунтов

Ванная без сырости: практический опыт ВЕНКОН

Бритва, воск или лазер: как запорожцы решают вопрос нежелательных волос раз и надолго

Почему тиреотропный гормон считается ключевым маркером работы щитовидной железы?

Публікації

Истощение, тревога, ПТСР: как война разрушает психическое здоровье и где искать помощь в Запорожье

Запорожский SymphoKIDS вернулся с фестиваля во Франции

Сессия горсовета Запорожья рассмотрела 68 вопросов: от помощи армии до партнерства с Италией

В прифронтовом Запорожье повышают тарифы на холодную воду

От плена до пасеки: истории реинтеграции ветеранов в Запорожье

В Запорожье создали коллажи, которыми можно дополнить выставку современного искусства

Важно

Как готовить на индукционной плите без пригорания

Сергей Токарев о DIY-«Ульях»: как общинам создавать образовательные пространства

10 привычек для безопасности ваших аккаунтов

Ванная без сырости: практический опыт ВЕНКОН

Бритва, воск или лазер: как запорожцы решают вопрос нежелательных волос раз и надолго

Почему тиреотропный гормон считается ключевым маркером работы щитовидной железы?

Интересно

В Грузии впервые открыли винный погреб Сталина: на аукцион выставят 40 тысяч бутылок

30/05/2026
886

В Карпатах 1° мороза и идет снег

30/05/2026
987

Голубое микрополнолуние в мае 2026: когда смотреть, что нельзя делать и чего ждать

30/05/2026
1.2k

«Укрзалізниця» на лето добавляет рейсы и назначает дополнительные поезда

30/05/2026
880

Ледокол «Ноосфера» завершил пятый антарктический сезон: судно вернулось в Кейптаун

29/05/2026
932

Погода в Запорожье 30-31 мая: подробный прогноз синоптиков

29/05/2026
1.2k

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

«Сильніші разом: Медіа та Демократія»

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Контакты

Адрес редакции:
г. Запорожье, пр. Соборный, дом. 152, , 5 этаж
Адрес для корреспонденции:
а/я 8030, г. Запорожье, индекс 69095 Приемная (061) 7875211,
[email protected]
Вы стали свидетелем важного события? Хотите поделиться с редакцией своим мнением?
Напишите нам [email protected] – мы обязательно свяжемся с вами.
Рекламная служба газет
«МИГ», «Авоська» и сайту:
[email protected],
[email protected] Администратор сайта :
[email protected] Использование материалов, опубликованных на сайте, разрешается с указанием ссылки на официальный сайт газета МИГ
Служба распространения печатной продукции (097) 049-96-41
По всем вопросам, связанным с оформлением подписки с доставкой
https://www.facebook.com/migcomua
газети МИГ

Метки

ГСЧС ДСНС Запоріжжя ДТП ЗОВА Запорожье НПУ Новости Запорожья ПРОГНОЗ Свет Украина Фото адреса взрывы война война с рф время графики движение деньги дети дома запорожская область криминал новини новости новости_Запорожье новости_Запорожья обстрел отключение отключения очереди погода пожар полиция поліція_Запоріжжя помощь ремонт рф синоптик спасатели суд температура транспорт электричество электроэнергия
  • Українська
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Важно
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
Рекламодавцям
No Result
View All Result