ДЕНЬ 1069-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1069 RUSSIAN AGRESSIO
27 січня в Україні і світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Це дата, коли радянські війська звільнили найбільший нацистський концтабір Аушвіц-Біркенау 1945 року.
Геноцид мав місце з 1933 по 1945 роки та супроводжувався жахливими діяннями нацистського режиму. За цей час було знищено понад 5 000 000 осіб єврейської національності.
1 листопада 2005 року на Генеральній асамблеї ООН було затверджено Резолюцію, присвячену Голокосту. В документі йде мова про те, що геноцид призвів до винищення 30% євреїв та великої кількості осіб, що належали до інших національностей.
У цій Резолюції 27 січня було проголошене Днем пам’яті жертв Голокосту. Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 2005 року, щоб вшанувати пам’ять мільйонів людей, які загинули під час Голокосту.
З цього часу почалося всесвітнє відзначення цієї події.
Меморіальна дошка на будівлі Ради Європи, (Страсбург, Франція), встановлена 27 січня 2005 р. на відзначення пам’яті жертв Голокосту
Голокост — це систематичне винищення євреїв, ромів, поляків, хворих, людей з інвалідністю та інших груп, яких нацисти вважали «неповноцінними».
Близько 6 мільйонів євреїв було вбито в таборах смерті, під час масових розстрілів і примусових робіт. Цей день служить нагадуванням про важливість пам’яті, боротьби з антисемітизмом, расизмом і іншими формами ненависті.
27 січня День вдячності менеджерам спільнот. Щорічно припадає на останній понеділок січня. Цей день присвячений людям, які займаються управлінням онлайн-спільнот, створюючи й підтримуючи взаємодію та взаєморозуміння між учасниками різних цифрових платформ.
Менеджери спільнот відіграють важливу роль у розвитку та підтримці онлайн-спільнот, таких як форуми, соціальні мережі, групи за інтересами, брендові спільноти та інші платформи для взаємодії. Вони забезпечують позитивну атмосферу, відповідають на запити учасників, вирішують конфлікти та допомагають будувати взаємовигідні стосунки між членами спільноти.
Також 27 січня Всесвітній день молоковідсмоктувача. Молоковідсмоктувачі — це пристрої, що допомагають жінкам збирати грудне молоко, коли вони не можуть годувати дитину безпосередньо груддю через різні причини (наприклад, робота, захворювання чи інші обставини).
Цей день має на меті підвищити обізнаність про можливості та переваги грудного молока, яке є найкращим джерелом живлення для немовлят, і про роль молоковідсмоктувачів у підтримці грудного вигодовування.
А ще 27 січня Міжнародний день портвейну. Портвейн — це міцне червоне вино, яке ферментується в спеціальних умовах і збагачується виноградним спиртом, що зупиняє процес бродіння і зберігає природну солодкість вина. Цей процес надає портвейну особливу глибину смаку та ароматів.
Портвейн отримав свою назву від міста Порту, яке є головним портом для експорту цього вина. Найвідоміші його сорти — це рубі, тауні, білий і вінтаж, і кожен з них має свої характерні відмінності в смакових нотках і процесі витримки.
Як назвати дитину, яка народилася 27 січня
Іменини: Дмитро, Іван, Петро.
Талісманом людини, народженої 27 січня є гірський кришталь.
Камінь, що допомагає побачити своє майбутнє. Гірський кришталь здавна використовували за ішемічної хвороби, варикозу для лікування.
Цього дня народилися:
- 1935 рік — український і білоруський оперний співак (драматичний тенор) Зеновій Бабій;
- 1948 рік — поет, перекладач, есеїст, культуролог, музикознавець, музичний педагог, культур-менеджер, композитор Валерій Брайнін;
- 1970 рік — український хокеїст Олександр Годинюк.
Пам’ятні дати і події 27 січня
- 1302 рік — після захоплення Флоренції чорними гвельфами поета і політика Данте Аліг’єрі висилають з міста;
- 1527 рік — відбувається битва під Ольшаницею, одна з найбільших перемог над татарами русько-литовського війська під проводом князя Костянтина Острозького;
- 1785 рік — засновують Університет Джорджії, найстаріший громадський університет США;
- 1859 рік — Оттава стає столицею Канади;
- 1860 рік — вперше публікують повне видання «Кобзаря» Тараса Шевченка;
- 1880 рік — Томас Едісон отримує патент на електричну лампу розжарювання;
- 1918 рік — починається громадянська війна у Фінляндії;
- 1918 рік — на екрани США виходить фільм «Тарзан з племені мавп» з Елмо Лінкольном у головній ролі;
- 1921 рік — Польща визнає незалежність Литви;
- 1926 рік — у Лондоні шотландський винахідник Джон Лоджі Бейрд проводить публічну демонстрацію пристрою для передачі і прийому телевізійного зображення — телевізора;
- 1944 рік — затверджують перші нагороди Української повстанської армії;
- 1967 рік — під час репетиції польоту на Місяць загоряється американський корабель Аполлон-1, всі члени екіпажу гинуть;
- 1967 рік — США, Велика Британія та Радянський Союз укладають міжнародний договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору;
- 1973 рік — у Парижі підписують угоду про виведення американських військ з В’єтнаму;
- 1983 рік — в Японії завершують будівництво найдовшого підводного залізничного тунелю, що проліг між островами Хонсю і Хоккайдо;
- 1992 рік — Зімбабве визнає незалежність України;
- 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з Канадою та Португалією;
- 1997 рік — Аслан Масхадов стає президентом Чеченської Республіки Ічкерія;
- 2015 рік — починаються активні бої за Дебальцеве під час Війни на сході України;
- 2022 рік — стрілянина на заводі Південмаші у Дніпрі, в результаті якої гине 5 осіб.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-27-sichnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2751258.html
daytoday.ua/27-sichnia/