В рамках діяльності агентства Євроюст офіційно розпочав свою роботу Міжнародний центр з переслідування злочину агресії проти України (ICPA). ICPA сприятиме підготовці справ про злочини агресії, збираючи важливі докази та спрощуючи процес формування справи на ранній стадії. Представництво ЄС в Україні розцінює це як історичну подію.
Під час заходу, присвяченому початку діяльності Центру, Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс зазначив: «Створюючи ICPA, Європейський Союз підтверджує, що докладатиме всіх зусиль для того, щоб Росія понесла повну відповідальність за міжнародні злочини, скоєні під час війни в України, зокрема за злочин агресії. Створення ICPA дає світові чітко зрозуміти, що заборона застосування сили залишається основою нашого міжнародного порядку, заснованого на правилах, і що ті, хто порушує його, будуть притягнуті до відповідальності».
Генеральний прокурор України Андрій Костін зазначив: «Офіційний запуск Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) є чітким сигналом того, що світ є одностайним і непохитним на шляху до притягнення російського режиму до відповідальності за всі його злочини. На жаль, в архітектурі міжнародного кримінального правосуддя наявна безденна прогалина щодо відповідальності за злочин агресії. ICPA є одним із структурних блоків посилення заборони агресії, тим самим довершуючи та зміцнюючи цю архітектуру».
У центрі працюватимуть українські прокурори. Представники Спільної слідчої групи (JIT) з Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Румунії разом із ними долучаться до роботи центру на стартовому етапі. Спеціальний прокурор США з питань злочину агресії підтримуватиме діяльність центру.
Центр розмістили на базі потужностей Євроюсту — це європейське агентство, що співпрацює з судовими та поліцейськими органами країн-членів ЄС. Фінансує центр Єврокомісія.
Розташування центру в Гаазі має декілька переваг. ICPA не лише матиме прямий доступ до матеріалів Секретаріату Мережі з питань геноциду, що зберігаються в Євроюсті, але й зможе тісно співпрацювати й взаємодіяти з Міжнародним кримінальним судом.