Розпочало роботу управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області

Розпочало роботу управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області

У регіоні розпочало роботу Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області. Т. в. о. начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту Вікторія Іванова провела брифінг щодо старту діяльності та перших підсумків роботи регіонального управління.

Управління було зареєстровано у вересні минулого року. Наразі вирішено низку організаційних питань, сформовано штат працівників, вже проведено кілька семінарів для освітян, розпочинається проведення інституційного аудиту закладів освіти Запорізької області.

Вікторія Іванова розповіла, що інституційний аудит – це один з інструментів системи забезпечення якості освіти. Він передбачає комплексну зовнішню перевірку, під час якої здійснюється оцінювання освітніх та управлінських процесів у школі та її внутрішньої системи забезпечення якості. Головна мета інституційного аудиту – допомогти закладам стати успішнішими. Критерії оцінювання процесів у закладах освіти передбачено за чотирма напрямами: освітнє середовище, педагогічна діяльність, здобувачі освіти й управлінська діяльність.

Під аудит цього року підлягають чотири школи: Підгірненська та Долинська ЗОШ Василівського району, Очеретуватська ЗОШ Остриківської сільської ради Токмацького району та Матвіївська загальноосвітня школа-інтернат.

Також фахівці управління здійснюють державний нагляд закладів професіональної технічної освіти, позашкільних закладів та закладів дошкільної освіти. Цього року державний контроль буде здійснено у дитячому садку №258 «Лебедик» та у позашкільному навчальному закладі – Комунарський центр молоді та школярів у м. Запоріжжя.

Ще один напрям діяльності – сертифікація вчителів. У 2019 році успішно пройшли сертифікацію 31 вчитель. Цього року вже 77 вчителів можуть пройти сертифікацію.

− Ми працюємо з експертами, фахівцями у сфері освіти для проведення аудиту у навчальних закладах, надаємо рекомендації навчальним закладам, поширюємо позитивний досвід роботи. Наша головна мета − допомогти закладам освіти стати успішнішими, − відзначила Вікторія Іванова.

*

Усього в Україні в цьому році планові інституційні аудити здійсняться у 101 закладі загальної середньої освіти. Відтак, у найближчі десять років Державна служба якості освіти вивчить діяльність тисяч шкіл. Водночас існує процедура позапланового інституційного аудиту, яку можуть ініціювати засновник закладу освіти, директор чи педагогічна рада.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 310 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *