Серед фігурантів розслідувань – керівники лікарень різного рівня, посадовці ТЦК, МСЕК і ВЛК, а також цивільні особи, які підшукували потенційних “клієнтів” через знайомих та закриті Telegram-канали.
![https://static.ukrinform.com/photos/2025_01/thumb_files/1080_600_1736583647-1085.jpeg](https://static.ukrinform.com/photos/2025_01/thumb_files/1080_600_1736583647-1085.jpeg)
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна поліція України.
За одну добу поліцейські ліквідували майже пів сотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах України.
Серед виявлених оборудок – переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему “Шлях” та інші.
Злочинну мережу викрили слідчі Нацполіції, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з Державною прикордонною службою, працівниками прокуратур та Офісу генерального прокурора із залученням співробітників територіальних центрів комплектації.
Серед фігурантів – керівники лікарень різного рівня, посадовці ТЦК, МСЕК і ВЛК, а також цивільні особи.
Вони пропонували військовозобов’язаним різні схеми перетину кордону.
Наприклад, отримати довідку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням із військового обліку чи зробити підробні документи, що надають право виїзду за кордон.
Потенційних клієнтів підшукували через знайомих та закриті телеграм-канали.
Такі послуги коштували їм від $5 до $22 тисяч – залежно від обраного способу незаконного перетину кордону. Отримані гроші фігуранти легалізували через купівлю автомобілів і нерухомості, у деяких випадках виводили в офшори.
Під час обшуків поліцейські вилучили списки переправлених осіб за 2024 рік, фальшиві документи і печатки різних державних органів, зброю, чорну бухгалтерію, готівку у різній валюті.
Слідчі оголосили 60 підозр за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Серед підозрюваних як рядові виконавці, так і організатори, у тому числі керівники держустанов різного рівня.
Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.
Перший етап спецоперації завершений, досудове розслідування триває.
Поліцейські встановлюють інших причетних до організації схем незаконного перетину державного кордону України під час війни.
Фото: Національна поліція
www.npu.gov.ua/news/u-rezultati-600-obshukiv-po-ukraini-oholosheno-ponad-60-pidozr-orhanizatoram-ta-uchasnykam-za-nezakonne-perepravlennia-osib-cherez-derzhkordon-natspolitsiia
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3947414-policia-za-dobu-likviduvala-piv-sotni-shem-perepravlenna-uhilantiv-cerez-kordon-ogoloseni-60-pidozr.html