Молодь за рівні права та можливості

Молодь за  рівні права та можливості

Цікаву інформацію про світовий та український рух за побудову суспільства гендерної рівності отримала молодь одразу трьох сіл Біленьківської об’єднаної територіальної громади – сіл Біленьке, Мар’ївка та Лисогірка.
Молодь активно висловлювала своє розуміння проблем гендерної рівності:
— Нам треба впроваджувати толерантність у галузях освіти, культури, — вважає Олександр Федоров з села Біленьке. – Звичайно, за один рік неможливо встановити в суспільстві повну гендерну рівність, але все одно треба з чогось починати.
— Гендерна рівність – це дуже актуальне питання в сучасному світі, — впевнена Діана Бояршинова з Мар’ївки, — особисто я хотіла б створити громадську організацію, яка б допомагала талановитим жінкам.
— Зараз набули поширення жарти, наприклад, про те, що жінки погано керують автомобілем, — розмірковує представниця Лисогірки Дар’я Балюта. – Але насправді жінки дуже часто керують краще чоловіків. І не тільки автомобілем. І тому жінки мають бути при владі на рівних.
Із великою зацікавленістю вони сприйняли інформацію відомого гендерного експерта, кандидата соціологічних наук, доцента Олега Марущенка. Він розповів про історичне й соціально-економічне тло, на якому з’явилася гендерна нерівність. Важливо вміти розрізняти природну й «культурну» складові ролі чоловіка і жінки в суспільстві. Наприклад, те, що саме жінка народжує дитину – природно, а те, що потім на її ж плечі в багатьох випадках майже одноосібно лягає виховання дитини – це «культурне» нашарування, вигідне чоловікам, які могли б взяти принаймні половину клопотів з виховання дитини на себе. Ці та інші цікаві факти щодо гендерної рівності були презентовані в інтерактивному гендерному кафе, яке провів Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія гендерним стереотипам».
Для того, щоб і на місцевому рівні впроваджувати рівні права та можливості, у Біленьківській громаді працює депутатська група «Рівні можливості» у співпраці з головою ради Світланою Зачепило. Завдяки цій співпраці було проведено гендерний бюджетний аналіз соціальної програми «Назустріч людям» і як результат – включено категорію «мати-героїня» до категорій жителів, яким надається підтримка. Крім того, в громаді ухвалено програми «Підтримка обдарованої молоді» та «Сузір’я талановитих малят», що передбачає виплату стипендій обдарованій та талановитій молоді, кращим спортсменам з 2018 року. Вперше цю програму було успішно реалізовано 2018 року. У результаті проведення гендерного бюджетного аналізу програми розвитку фізичної культури і спорту прийнято цю програму на 2019 рік з урахуванням рівних можливостей для представників різних вікових груп населення, спортсменів різних гуртків та секцій – як для жінок (дівчат), так і для чоловіків (хлопчиків). Постійно проводиться робота з інтегрування гендерного підходу в місцевій політиці. Прийнято План дій на виконання Національного плану дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

— Гендерна рівність – це насамперед можливість кожного, незалежно від статі, віку й інших особливостей досягти успіху, обійняти достойне місце в суспільстві, — підкреслила голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» Тамара Огородова.

Олександр Дорошенко

Контактна особа: Оксана Дроздовська 098-44-201-78, 099-379-86-42, zbf.ednist@gmail.com

(Visited 7 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *