• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Україна та Світ » Інсталяцію українського митця, що “втілює в життя звуки війни”, представили у Бельгії

Інсталяцію українського митця, що “втілює в життя звуки війни”, представили у Бельгії

by inesa
09/11/2023
in Дивовижне Запоріжжя, Україна та Світ
0
Інсталяцію українського митця, що “втілює в життя звуки війни”, представили у Бельгії
811
VIEWS

Попри всі розмови про те, що світ заморився від війни в Україні, українські митці своєю творчістю доносять до всього світу правду про війну. Так, вона трагічна, важка для сприйняття, але це правда про те, як український народ разом зі Збройними силами веде відчайдушну, героїчну боротьбу за право жити на своїй землі. Без міжнародної допомоги та підтримки виграти цю війну дуже складно, тож, знайомлячи світ із гіркою правдою війни, митці спонукають людство допомагати врятувати українців та Україну від неспровокованої агресії росії.

Одним із таких мистецьких заходів стала презентація інсталяції «Тривога» українського митця, художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Микити Кадана в церкві Begijnhofkerk бельгійського міста Мехелен. Побачити інсталяцію можливо до кінця грудня. Організатором заходу стала мехеленська Галерея «Транзит», у якій Микита Кадан не раз виставлявся зі своїми творами.

Микита Кадан народився в 1982 році в Києві.

У 2007 закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури [НАОМА]. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об’єднання Худрада. Роботи Микити Кадана знаходяться в колекціях Pinakothek der Moderne [Мюнхен], M HKA [Музей сучасного мистецтва, Антверпен], MUMOK [Музей сучасного мистецтва Фундації Людвіга, Відень], Militärhistorisches Museum [Музей військової історії, Дрезден], Національного Художнього Музею [Київ], Galeria Arsenal [Білосток].

Учасник 56 Венеційської та 14 Стамбульської бієнале, виставок у таких інституціях, як Kunsthaus Zurich [Цюрих], Palazzo Reale di Milano [Мілан], l’Institut d’art contemporain [Ліон], Daadgalerie [Берлін], UMOCA – Utah Museum of Contemporary Art [Солт-Лейк-Сіті], Zamek Ujazdowski [Варшава].

У своїй роботі художник звертається до інсталяції, графіки, живопису, настінного малюнку. Співпрацює в міждисциплінарних проєктах із архітекторами, правозахисниками та соціологами. Живе та працює в Києві.

На відкритті інсталяції в Мехелені була присутня творча богема та жителі міста. Організатори через керівника української громади міста Наталію Добровольську запросили на захід українців, що проживають у місті. Звичайно ж, ми з дружиною побували там.

Місце проведення виставки обрали вдало: церква Begijnhofkerk – одна з найкрасивіших сакральних споруд міста. Про інтерес бельгійського суспільства до України та війни, яка там триває, говорить рівень спікерів цього заходу та їхній зв’язок з Україною. Гостей вітали: Люк Девіссер, письменник, викладач Центру Християнського вчення при вікаріаті Фламандського Брабанту та Мехелена; Люк Якобс, бельгійський дипломат, колишній Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгіі в Україні [2014 – 2018]; Барт Сомерс, колишній мер міста Мехелена, на сьогодні є Фламандським міністром внутрішнього управління, інтеграції та рівних можливостей. У своїх виступах визнані лідери Бельгії виявляли всіляку підтримку народу України та його Збройним силам, говорили про необхідність подальшої підтримки України світовими демократичними країнами. Промовці засуджували державу-терориста Росію за війну та злочини, які вчиняє там російська армія. Не оминули увагою у виступах і ролі мистецтва у збереженні миру та поширенні правди про війну. Барт Сомерс залишив таке посилання на своїй сторінці у фейсбук : ”Вражаюча інсталяція українського художника Nikita Kadan. Його робота втілює в життя звуки війни. Потужне послання солідарності з Україною. Щиро вітаю Galerie Transit за те, що це стало можливим”.

Микола та Ірина Єременки – наші колеги, журналісти, відомі у Запорізькій області

Сама інсталяція являє собою прозору кімнату круглої форми, установлену в середині собору. У своєму творі митець виражає емоційні, візуальні й політичні впливи у яскравій, проникливій формі через звукову інсталяцію, нерозривно пов’язану зі сприйняттям війни, минулим і сьогоденням України. Цей величезний за розміром витвір мистецтва з першого погляду здається легким і гостинним, однак, опинившись у середині, ви чуєте різкий і глибокий звук сирени, який фізично й емоційно попереджає про загрозу атаки, що наближається. Звук сирени – саундтрек, записаний у Відні з оперною співачкою Оленою Бєлкіною та скрипалем Ігорем Завгороднім.

Потім було увімкнуто саундтрек, і всі учасники презентації побували в кімнаті та відчули ті емоції, які заклав у інсталяцію автор і які відчувають кожного дня українці під час тривоги.

Після офіційної частини пан Барт Сомерс підійшов до нашої групи, поспілкувалися, подякували за підтримку України та українців, які перебувають у Бельгії під тимчасовим захистом. Пана Сомерса тричі обирали мером Мехелена, під його керівництвом місто стало одним із кращих у Бельгії, він дуже шанована в місті та в Бельгії людина. Під час розмови пан Ростислав Демчук, український журналіст-міжнародник, акредитований у міжнародних справах при НАТО та європейських інстанціях, розповів нам про те, що пан Барт Сомерс інколи при розмові про Україну згадує свої студентські роки, коли він із своїми товаришами їздив до Берліну, щоб подивитися на розвалини Берлінської стіни, а також відвідав місто Львів. Чому саме Львів, а не інше місто в Україні? – Тому що ще в студентські роки читав багато різних історичних книжок, де Львів згадується як Лемберг. Пан Сомерс вважає Львів самим старовинним європейським містом в Україні, тому і вирішив поріднити з ним Мехелен.

У ході спілкування з Бартом Сомерсом ми дізналися, що він був у Києві під час Євромайдану. У грудні 2013 року тодішній Президент фракції Європарламенту Альянс лібералів і демократів Гі Верхофстадт підтримав Україну й заявив, що члени його партії будуть постійно знаходитися на Майдані, оскільки хочуть підтримати мирну демонстрацію народу України й запобігти насиллю з боку правоохоронних органів. Був встановлений намет із прапором Євросоюзу. Потім на Майдан приїздили по черзі міністри закордонних справ країн Євросоюзу та інші політики та Європарламентарі, серед яких був і Барт Сомерс. Прощаючись, побажали нашим країнам миру та перемоги, зробили фото на пам’ять.

Коли готував цю статтю, пані Наталя Добровольська пояснила: “Мій чоловік Ростислав знає Барта Сомерса давно. Це пов’язано з його журналістською діяльністю У листопаді 2016 року ми були офіційно запрошені на прийом із нагоди 15-річчя перебування пана Барта на посаді мера. Тоді ж ми подарували йому вишиванку, якою він дуже тішився”.

Приємно було бачити на презентації пастора Філіпа, клірика архікафедрального Собору Святого Румбольда м. Мехелен, з яким українська спільнота міста брала участь у спільних богослужіннях. Пастор Філіп, як завжди, привітався з кожним особисто. Раді були бачитися та привітатися з нашим екскурсоводом-волонтером проєкту «Українці знайомляться з історією Мехелена» Українського клубу Едуардом [Eduard De Ron], який був задіяний у проведенні презентації.

Під час фуршету спілкувалися вже в неофіційні обстановці. Серед молоді, яка обслуговувала фуршет, були й українці, однією з них виявилася наша землячка з Бердянського району, дуже гарна й чемна дівчина.

Презентація вдалася і запам’яталася. Вражаюча інсталяція Микити Кадана, яка передає звучання війни, що без сумніву є нагадуванням кожному, що війна – це великий злочин. Війна в Україні триває! Гинуть люди, діти, тварини… Мільйони українців стали біженцями!

Щоб здолати ворога, Україна потребує підтримки, зброї, солідарності країн усього світу!

Наші героїчні Збройні Сили  на чолі зі залізним генералом Валерієм Залужним при підтримці всього українського народу та допомозі країн-партнерів ведуть відчайдушну боротьбу з споконвічним ворогом – московією та обов’язково переможуть.

Слава Україні! Героям Слава!

Вічна Світла Пам’ять і Царство Небесне полеглим за Свободу і Незалежність України.

Микола ЄРЕМЕНКО, Україна – Бельгія

 

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

НКРЕКП назвала нові граничні тарифи на електроенергію для бізнесу: які години найдорожчі

Next Post

Військовослужбовці запорізької бригади Нацгвардії відвідали поранених побратимів

inesa

Related Posts

В Україні у понеділок очікується мінлива хмарність без опадів, вдень – до +25°
Україна та Світ

В Україні у понеділок очікується мінлива хмарність без опадів, вдень – до +25°

03/05/2026
876
Сили ППО вдень знешкодили 175 російських безпілотників та п’ять ракет
Україна та Світ

Сили ППО вдень знешкодили 175 російських безпілотників та п’ять ракет

03/05/2026
855
“Укренерго” не планує відключень у понеділок
Україна та Світ

“Укренерго” не планує відключень у понеділок

03/05/2026
737
США повернули Греції 26 викрадених стародавніх артефактів
Україна та Світ

США повернули Греції 26 викрадених стародавніх артефактів

03/05/2026
816
Зеленський прибув до Єревана для участі у саміті
Україна та Світ

Зеленський прибув до Єревана для участі у саміті

03/05/2026
1k
Next Post
Військовослужбовці запорізької бригади Нацгвардії відвідали поранених побратимів

Військовослужбовці запорізької бригади Нацгвардії відвідали поранених побратимів

Щоденники війни

Тривоги у Запоріжжі. “Металург” та “Вікторія” не змогли провести матч

Сили ППО вдень знешкодили 175 російських безпілотників та п’ять ракет

Дев’ятеро поранених після атаки дронів на Запоріжжя — серед них дитина двох років

Сили оборони знищили ракетний корабель росії в порту Приморськ

Удар по автобусу з дітьми на Дніпропетровщині: шестеро поранених

У Запорізькій області загинули двоє: 62-річна жінка та 55-річний чоловік внаслідок авіаударів рф

Важливо

Що таке гендерна чутливість і як її розвинути (перевір себе)

Електронний щит України: як інженери створюють революційний протидроновий захист

ТОП-10 страв, які легко приготувати в мультиварці

Ефірні олії: природні аромати та їх застосування

Глечики та графини: чим відрізняються і де використовувати

Щеплення перед школою: турбота, що формує імунітет на роки

Публікації

Пережив голодомор і Другу світову: неймовірна доля 100-річного ветерана із Гуляйполя на Запоріжжі 

Чи готова українська енергетика до європейських правил? – діалог медійників та експертів в УКМЦ

Відповідальні запоріжці заохочують займатися бджолярством

Думка запоріжців щодо відновлення парків і скверів

“Запорізький слід” у скандалі зі спецпенсіями: як система створює прірву у виплатах

Допомога ВПО на Запоріжжі: працевлаштування, навчання, власна справа

Цікаво

Що буде з погодою у Запоріжжі: синоптики дали прогноз на найближчі дні

Після переобрання Трампа сімейний бізнес його синів Еріка та Дональда-молодшого показав феноменальне зростання, збільшившись на $4 млрд

“Євробачення-2026”: LELÉKA поїхала на пісенний конкурс до Відня

Lufthansa знайшла зниклий під час перельоту «Оскар» росіянина Таланкіна

Зміни з 1 травня: тарифи, субсидії, виплати, пенсії, відстрочки та квитки УЗ

Укрзалізниця змінює правила повернення квитків: деталі

Календар

Тривоги у Запоріжжі. “Металург” та “Вікторія” не змогли провести матч

В Україні у понеділок очікується мінлива хмарність без опадів, вдень – до +25°

У Запоріжжі з 4 травня на міські маршрути вийдуть додаткові автобуси

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • PDF Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Рекламодавцям
No Result
View All Result