До Дніпрогесу запоріжців супроводжуватиме "Хмаровод"

До Дніпрогесу запоріжців супроводжуватиме "Хмаровод"

У Запоріжжі стартували роботи по створенню муралу на екологічну тематику, яке відбувається в рамках проєкту Ucan Ukraine.

Нагадаємо, що проєкт Ucan Ukraine реалізується у Бердянську, Мелітополі, Херсоні та Запоріжжі з липня поточного року громадською організацією «Дзиґа» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Він спрямований на гуртування малого бізнесу з митцями та активістами, які опікуються збереженням та покращенням довкілля.

В рамках проєкту відбулися воркшопи, як зробити свою підприємницьку діяльність дружньою до навколишнього середовища. В усіх чотирьох містах визначені отримувачі мікро-грантів на впровадження екологічних ініціатив. Велику увагу привернула інтерактивна виставка, присвячена семи найгострішим проблемам забруднення природи.

Створення муралу на екологічну тематику – одна з фінальних акцій проєкту. В Бердянську, Мелітополі та Херсоні вони вже намальовані, тепер черга дійшла і до Запоріжжя.

Вікторія Верес фото
Вікторія Верес
Як розповіла координаторка проєкту Ucan Ukraine в напрямку стріт-арту Вікторія Верес, спочатку відбувалося обрання ескізу муралу та місця його розташування. На інтерактивній виставці, що демонструвалася на площі Маяковського 7-10 жовтня, запоріжці могли проголосувати за один із трьох варіантів, створених запорізьким художником і скульптором Романом Халіловим, після чого голосування перемістилося в соціальні мережі.

Більшість обрала ескіз «Хмаровод», який найкраще відбиває головні екологічні проблеми Запоріжжя – забруднення атмосферного повітря та Дніпра.

Водночас на сторінці проєкту в соціальних мережах містяни обирали локацію майбутнього муралу. На конкурс надійшло 54 пропозиції, серед яких були стіни шкіл, житлових будинків, паркани підприємств.

“Найбільш відповідним для втілення центральній ідеї виявився більш ніж стометровий паркан заводу ПрАТ «Запоріжхімбудоптторг», – розповіла Вікторія Верес.Це підприємство розташоване на вулиці Гребельній, що веде до Дніпрогесу, звідки відкривається «чудовий» вид на труби наших заводів, які отруюють повітря”.

Художник Роман Халілов фото
Роман Халілов
Мурал складатиметься з 22-х п’ятиметрових сегментів, на яких будуть зображені дерева, річка, водяні мешканці, птахи і люди.

“Повітря – це субстанція, що поєднує все на планеті, – вважає автор ескізу художник Роман Халілов.Це частина нашого спільного дому…

Образи будуть виконані узагальнено у досить великих розмірах, бо на тій поверхні дрібна деталізація, яка взагалі цікава, буде виглядати не дуже добре. На створення муралу знадобиться 200 кілограмів фарби”.

Роботи по нанесенню «Хмароводу» на паркан будуть виконані найближчим часом, коли це дозволять зробити погодні умови [відсутність опадів та плюсова температура].

Ганна Чуприна, фото Сергія Томка

P.S.Зараз стіну, на яку буде нанесено мурал «Хмаровод», частково прикрашають малюнки у національному стилі, зроблені у 2019 році відомим запорізьким вуличним художником Олександром Харьковським. За рік вони трохи поблякли й облущилися. Хоча цього наїву трохи шкода…

(Visited 310 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *