"Бийся як дівчина": в Україні стартувала інформаційна кампанія проти насильства

"Бийся як дівчина": в Україні стартувала інформаційна кампанія проти насильства

В Україні стартувала нова кампанія проти гендерних стереотипів «Бийся як дівчина». Метою кампанії є надання молодим жінкам та дівчатам корисних порад щодо правової та сексуальної безпеки та фізичного самозахисту від гендерно-зумовленого насильства під час пандемії COVID-19. У рамках кампанії протягом грудня 2020 року та січня 2021 року, відбудеться прем’єра п’ятнадцяти відеороликів у соціальних мережах. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Проєкт «Бийся як дівчина» представить п’ятнадцять розважальних та пояснювальних відеороликів, які розвінчають стереотипи щодо жінок та дівчат, навчать аудиторію визначати різні форми насильства та розуміти деякі форми кіберзлочинів, особливо небезпечних для жінок та дівчат. Простими словами герої та героїні відео розкажуть про згоду на секс, сексуальну безпеку під час пандемії COVID-19 та розуміння токсичних стосунків. Серія відео про самооборону, створена у партнерстві з Національною поліцією України, навчить жінок та дівчат діяти у відповідь на напади кривдника та дасть поради щодо безпечного порятунку.

Кампанія реалізується громадським рухом «Gender Stream», започаткованим у місті Дніпро для захисту прав жінок, та за координації ООН Жінки в Україні. Кампанія звучить дружнім та привітним голосом молодої дівчини в обліковому записі Instagram @FLG_UA, а також просуває хештеги #бийсяякдівчина та #fightlikeagirl.

У серії з 15 відео глядачі та глядачки почують поради від:

  • Станіслав Корольов, музикант, учасник гурту «Yuko»;
  • Олександра Гонтар, журналістка проєкту «Телебачення Торонто» на YouTube та поетеса;
  • Володимир Бєглов, керівник Освітнього центру з прав людини у Львові;
  • Наталія Шевчук, директорка Фестивалю соціального кіно та реклами;
  • Ольга Жуковцова, актриса та учасниця телевізійного шоу «Жіночий квартал»;
  • Катро Заубер, діджейка
  • Віталій Жадан, інструктор з тактичної підготовки Національної поліції України.

«Я сподіваюся, що проєкт «Бийся як дівчина» почує багато жінок і дівчат, і він надасть їм можливість змінити своє життя. У суспільстві, де ви не почуваєтесь захищеним, життєво важливо спробувати створити безпеку для себе (наскільки це можливо)», – ділиться Олександра Гонтар, телеведуча та учасниця проєкту.

Довідково

Кампанія впроваджується в рамках програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно-зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно структурою «ООН Жінки» та ЮНФПА. Відеоролики створені за фінансової підтримки Європейського Союзу. Їх зміст є відповідальністю автора та не обов’язково відповідає поглядам Європейського Союзу.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *