• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » Євроінтеграція » Реформи » Космос Urban Space 100 живить тіло й душу:)

Космос Urban Space 100 живить тіло й душу:)

by Анна
22/11/2018
in Реформи, Спецпроєкти, Україна-ЄС
0
Космос  Urban Space 100 живить тіло й душу:)
479
VIEWS

Як громадський ресторан в Івано-Франківську  креативним людям допомагає

Залізничний вокзал в Івано-Франківську

Фірмовий потяг “Київ – Івано-Франківськ”, яким до Прикарпаття дістається левова частка мешканців центральної, південної та східної України, прибуває близько шостої години ранку. Ще кілька років тому транзитні подорожуючі та прибулі у справах візитери в очікуванні чергового засобу пересування чи відкриття офісів вимушені були скніти на вокзалі, лише мріючи про філіжанку гарячої кави, не кажучи про більш поживний сніданок.

Сьогодні вони можуть отримати те й інше у громадському ресторані Urban Space 100, до якого від залізниці – лише десять хвилин пішої прогулянки. Ресторан працює з 6.00.

Але це не єдина незвичайна риса цього закладу харчування. Загалом їх тут цілий букет – від організаційної структури й розподілу прибутків до складу відвідувачів та “позаспоживчої” діяльності. У цьому “МИГ” пересвідчився під час візиту в Івано-Франківськ в рамках проекту “Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа”*

Гуртуймося, бо ми того варті

Громадський ресторан Urban Space 100 – один з реалізованих проектів платформи “Тепле місто”, про яку наша газета розповідала в номері від 25 жовтня. Дуже привабливою в ньому є організація благодійної діяльності. На відміну від звичної практики, коли один потужний магнат спонсорує цікаві з його власної точки зору громадські ініціативи, франківці надали перевагу згуртуванню багатьох бізнесів, активістів та представників влади.

Як розповіла координатор проекту Urban Space Марта Гладка, у 2014 році 100 небайдужих громадян Івано-Франківська, які виявилися готовими не тільки ділитися з кимось грошима, а й віддавати загальній справі частку свого інтелекту та часу, створили громадську організацію “Простір 100”, менеджментом якої займається платформа “Тепле місто”. ГО “Простір 100”, в свою чергу, заснувала ТОВ “Ресторан 100” – учасники склалися по тисячі доларів, на які  на початку 2015 року й відкрили громадський ресторан Urban Space 100, яким управляє компанія “23 ресторани”. За свої послуги вона отримує 20 відсотків прибутків, а 80 відсотків йдуть на втілення в життя корисних для містян ініціатив.

Ресторан зветься громадським ще й тому, що він став місцем зустрічей креативних людей, які регулярно демонструють тут свої творчі доробки [актуальні музика, книги, фільми, твори образотворчого мистецтва] і обговорюють спільні проекти.

Як заробити кошти на благодійність

Фахівці знають, що знайти місце під сонцем в ресторанному бізнесі непросто, а амбітні цілі вимагали не копійчаного прибутку. Тому організація Urban Space 100 була ретельно продумана й обрахована.

Перш за все, визначилися з місцем розташування. Як згадувалося вище, ресторан знаходиться в центрі міста недалеко від залізничного вокзалу і – поруч з обласною адміністрацією. Це дало обопільну вигоду в порозумінні влади  з громадськістю – за смачною кавою активісти не здаються хворими на голову, а чиновники – залізобетонними постатями:)

Меню демократичне й вишукане водночас. Котлети в звичайних бургерах – зі справжнього м’яса, і за їх приготуванням можна споглядати на власні очі. Ну, а від сезонних страв відвідувачів за вуха не відтягнеш. Смакуючи салатом, протертим супом та пюре з тушкованою куркою, дивуєшся: скільки смакоти можна приготувати  зі звичайного гарбуза! Він – головна “дійова особа” в усіх перелічених стравах.

Додатковою родзинкою Urban Space 100 стали виставки-продажі оригінальних сувенірів від місцевих майстрів та бізнесової літератури.

Поговір про “вранішній ресторан” розійшовся дуже швидко. Бо насправді зручно, смачно й цікаво, та й інтер’єр закладу виявився дуже фотогенічним.

І результати не забарилися. За три з половиною роки Urban Space 100  відвідало більше 400 тисяч гостей, завдяки чому було профінансовано 77 громадських проектів.

Як це працює

Аби ініціатива отримала підтримку, її  автори подають заявку в електронному вигляді, яка попередньо розглядається співзасновниками Urban Space 100 онлайн, а остаточні рішення приймаються на їхніх загальних зборах, які відбуваються чотири рази на рік.

Для прикладу: на липневих зборах 2018 року були підтримані шість проектів на загальну суму 229 754 гривні

  • Мотузковий парк для дітей з тяжкими порушеннями мовлення та аутизмом
  • Дослідження та реставрація старовинних вивісок Івано-Франківська
  • Eco City [дитячий проект моніторингу в онлайн-режимі якості повітря та оцінки особистого комфорту перебування в мікрорайонах Івано-Франківська]
  • VeloForum 2018
  • Мурал на стіні будинку Франка, 5 [щоб привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста]
  • Благодійний проект «Savka-band збирає друзів» [для підтримки важкохворих дітей]

Деякі громадські проекти Urban Space 100  співфінансує разом з владою та іншими донорами, таким чином створюючи горизонтальні зв’зки. І спільна праця знімає багато непорозумінь.

Ну, наприклад. В центрі міста є сквер з пам’ятником Адаму Міцкевичу, який франківські комунальники багато років оздоблюють гарними клумбами. Це одне з улюблених місць відпочинку матусь з діточками. Але малечу дуже приваблювали квітки та щебінь на клумбах, яким вони гралися. Інколи клумби після їхніх ігор мали сумний вигляд, комунальники лаялися, а влада зціпивши зуби виділяла додаткові кошти на відновлення зелених прикрас.

Врешті членкині громадської організації “Мами Прикарпаття”, серед яких були архітектори, розробили креативний проект дитячого майданчика. Влада погодила місце його розташування, а Urban Space 100 профінансував будівництво. Тепер квіти цілі, діти цивілізовано розважаються, і всі задоволені.

 

За три з половиною роки команда Urban Space 100 набула такого досвіду, що вже зараз його на умовах соціальної франшизи готується перейняти Київ [наступного року в столиці з’явиться громадський ресторан Urban Space 500], а загалом отримано більше 200 записів на реплікацію у 15 країнах світу.

Як івано-франківська платформа “Тепле місто” відроджує завод “ПромПрилад”, читайте в наступних номерах “МИГа”.

Ганна Чуприна, фото автора

 

*Проект «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

Tags: Urban Space 100Івано-Франківськплатформа "Тепле місто"Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

В новогоднем концерте на «Интере» споют Ротару, Винник и Сердючка

Next Post

В Запорожье сухогруз сел на мель (фото, видео)

Анна

Пов'язані статті

31 травня – День Києва
Календар

31 травня – День Києва

31/05/2026
887
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 31 травня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 31 травня

31/05/2026
709
Церковне свято 31 травня: за що не рекомендується братися цього дня
Календар

Церковне свято 31 травня: за що не рекомендується братися цього дня

31/05/2026
807
30 травня – День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження
Календар

30 травня – День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження

30/05/2026
805
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 30 травня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 30 травня

30/05/2026
905
Next Post
В Запорожье сухогруз сел на мель (фото, видео)

В Запорожье сухогруз сел на мель (фото, видео)

Щоденники війни

ППО з вечора знешкодила 212 із 229-ти російських дронів – ПС ЗСУ

Орієнтовні втрати ворога на 31 травня: 1 364 060 (+1560) осіб, 1819 (+6) РСЗВ, 42987 (+57) артсистем

На Запорізькому фронті підсилюють екіпажі дронів-перехоплювачів новою технікою

ЗСУ тестують роботів-гуманоїдів на передовій

Україна синхронізувала санкції з ЄС за причетність до агресії рф

У Запоріжжі внаслідок удару по залізниці загинув машиніст

Важливо

Перші кроки підприємця: від старту до фінансової організації

Як ефективно кредитувати бізнес: коли варто і не варто брати кредит

Як зменшити алергени котів у домі?

Як готувати на індукційній плиті без пригорання

Сергій Токарєв про DIY-«Вулики»: як громадам створювати освітні простори

Що таке комплексне обстеження організму і кому воно необхідне 

Публікації

Коли у запорізьких ветеранів «крила розкриваються»

Запорізький SymphoKIDS повернувся з фестивалю у Франції

Сесія міськради Запоріжжя розглянула 68 питань: від допомоги армії до партнерства з Італією

У прифронтовому Запоріжжі підвищують тарифи на холодну воду

Від полону до пасіки: історії реінтеграції ветеранів у Запоріжжі

Стартував Національний тиждень безбар’єрності: почні з доступного робочого середовища

Цікаво

У Грузії вперше відкрили винний погріб Сталіна: на аукціон виставлять 40 тисяч пляшок

У Карпатах 1° морозу і йде сніг

Блакитна мікроповня у травні 2026: коли дивитися, що не можна робити і чого чекати

“Укрзалізниця” на літо додає рейси та призначає додаткові поїзди

Всенаправлений, схожий на морського їжака робот, кидає виклик традиційним дизайнам.(відео)

Криголам «Ноосфера» завершив п’ятий антарктичний сезон: судно повернулося до Кейптауна

Календар

ППО з вечора знешкодила 212 із 229-ти російських дронів – ПС ЗСУ

ПСЖ удруге поспіль виграв Лігу чемпіонів УЄФА

Мерія Запоріжжя затвердила нові тарифи на воду для населення – рішення вже опубліковано

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

«Сильніші разом: Медіа та Демократія»

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Запоріжжя Запорізька область Мелітополь Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія запорізький напрямок кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги
  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Важливо
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
Рекламодавцям
No Result
View All Result