Тренінг щодо збереження життя організував Запорізький ЦЖС разом з фахівцями обласного управління Червоного Хреста – досвідченими тренерами Сергієм Сметанкіним та Тетяною Школою.
– Інформації ніколи не буває забагато! Особливо для журналістів, які в силу професії часто опиняються у зоні ризику. – зазначив тренер-інструктор Запорізької обласної організації Червоного Хреста Сергій Сметанкін. – Тож треба вміти допомогти в разі потреби самим собі і людям, які потрапили під обстріли чи бомбування. Ми постійно проводимо такі тренінги на різних локаціях, щоб місцеві медійники могли опанувати знання та вміння з надання першої допомоги в екстремальних умовах.
За словами запорізького телеоператора Сергія Мельника, який по роботі виїжджає на лінію фронту, він вже не вперше бере участь у тренінгах з надання першої медичної допомоги.
– Для мене це особливо важливо, – каже журналіст, – бо я часто буваю на прифронтовій території. А запам’ятати всі деталі надання медичної допомоги дуже важко.
Як зберегти та врятувати життя, зупинити кровотечу? Як правильно і на який час накладається турнікет? Чи можна одразу звільняти постраждалу людину, частина тіла якої виявилася затиснутою будівельною конструкцією? Як оцінити стан потерпілого? Всьому цьому, на думку Сергія, за одне заняття неможливо навчитися.
– Тому я, – підкреслює телеоператор, – і надалі буду відвідувати подібні тренінги.
Наприкінці заходу його учасники отримали від тренерів низку рекомендацій –
Алгоритм дій надання першої допомоги:
* Переконатися у відсутності небезпеки.
* Провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості та дихання.
* Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
* Якщо кровотечі немає, одягнути рукавички, підняти травмовану кінцівку, накласти на рану чисту стерильну серветку та бинтову пов’язку.
* Якщо кровотеча артеріальна: накласти на рану чисту стерильну серветку та натиснути безпосередньо на рану; підняти кінцівку.
* Якщо кровотеча не зупинена, накласти на рану пов’язку, що тисне, та при можливості одночасно притиснути артерію на відстані; накласти джгут та записати час його накладення.
* Якщо кровотеча венозна: накласти на рану чисту стерильну серветку та здійснити тиск безпосередньо на рану; підняти кінцівку.
* Якщо кровотеча не зупинена, накласти на рану пов’язку.
* Якщо людину затиснуло важкими уламками, ні в якому разі не звільняйте її, доки не накладете джгут чи турнікет вище місця утиснення.
* Якщо дихання немає, треба розпочати серцево-легеневу реанімацію: виконати 30 натискань на грудну клітку глибиною не менше 5 см (не більше 6 см), з частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину; виконати 2 вдихи з використанням маски-клапану, дихальної маски, тощо. При відсутності захисних засобів можна не виконувати штучне дихання, а проводити тільки натискання на грудну клітку. Виконання двох вдихів повинно тривати не більше 5сек.; поперемінно повторювати попередні два пункти до приїзду швидкої.
* Важливо змінювати особу, що проводить натиснення на грудну клітку, кожні дві хвилини.
Фото Дар’ї Зирянової